Perly v kapse u vesty

Nakladatelství » Pragma / Duchovní cesta / Osho

nedostupné
titul je vyprodaný
Osho - Perly v kapse u vesty Tato kniha, která vychází tematicky z přednášek konaných v Bombaji v roce 1986, je souhrnem čehosi podstatného - čehosi okolo výjimečných situací, které se staly, nejisté budoucnosti a opojnosti přítomného okamžiku, čehosi, co nás nutilo přiostřit naše otázky, kutat hlouběji a hledat to, co jsme opravdu chtěli vědět. A Osho na tyto otázky reagoval vstřícně a jeho odpovědi zesílily tuto příchuť podstatného.

Pro ty, kteří už Oshova slova znají, bude každá pasáž připomínkou celého oceánu. A pro nováčky bude sladkou i slanou chutí se všemi chutěmi mezi tím obsaženými v tomto neobyčejném lidském bytí, které nám dává vše, bez rozdílu, s tak ohromnou úctou, že může říci toto:

"Buddhovství je přirozená podstata každého. Nechci, abyste buddhy uctívali, chci, abyste se buddhy stali. To je jediné správné uctívání. Miluješ-li, staň se tím."

"Jsi-li zralý, pak rozlom larvu a vyjdi ven. Ego je skořápkou vajíčka - chrání tě. Jsi-li připraven, rozbij skořápku, vyjdi z vajíčka. Ego je skořápka. Ale čekej, nespěchej tolik! Spěch nepomáhá. Máš čas, nic neodsuzuj."

"Když člověk nemyslí, je otevřen. Když myslí, vytváří stěny. Myšlenka je stavební kámen a celý proud myšlenek je zeď, za níž stojíte vy, odděleni, a pláčete a křičíte, že na vás již slunce nesvítí."

182 stran, vazba vázaná, formát: 190x110 mm, vydáno 2006