Čtení o hradech, zámcích a městech

Historie českých zemí / Mýty a pověsti / Autoři » Eduard Petiška / O dětech a pro děti / Dostupnost: 1-6 dnů

cena:299,-
dostupnost: 1-6 dnů
Eduard Petiška - Čtení o hradech, zámcích a městech Každý hrad či zámek a mnohde i údolí nebo skála v sobě ukrývají tajemství, a nemusejí to být vždy poze neobjevené poklady. Na tato místa se vydal Eduard Petiška, aby vám přiblížil životy těch, kteří zde žili, jejich statečnost a lásku, ale také podlost a sobectví. V osmdesáti příbězích se s ním ponoříte do dějů dávno minulých. Budete se třást o osud ublížených či zvedat meč k boji s nepřítelem. Zkuste spolu s autorem poodhalit tajemství naší historie...

V jediném svazku se sešly dvě mimořádně úspěšné knihy (Čtení o hradech a Čtení o zámcích a městech), v nichž autor barvitým vyprávěním provází čtenáře českou historií, skutečnými událostmi i bájemi a pověstmi, které se váží k hradům z doby rytířské, časů Přemyslovců, Lucemburků, husitů i událostí pozdějších.

Eduard Petiška, osvědčený vypravěč bájí, pověstí i pohádek, svou krásnou knihou říká, že nejsme sami, že patříme kořeny k našim předkům a neseme v sobě navěky jejich nejlepší odkaz. Proto bychom měli znát vlastní historii, tak jako jednou naši potomci by měli vědět, čím jsme žili dnes my.

335 stran, vazba vázaná, formát: 305x225 mm, vydáno 2007