Tan Tchien Čchi Kung

Nakladatelství » Pragma / Taoismus / Zdraví / Čchi-kung / Mantak Chia

nedostupné
dočasně nedostupné
Síla prázdnoty a cvičení pro posílení hráze

Mantak Chia - Tan Tchien Čchi Kung Tan Tchien Čchi Kung je umění kultivace a koncentrace čchi v oblasti podbřišku - tan tchienu - hlavní energetické zásobárně těla, kterou staří taoisté nazývali "oceánem čchi". Toto centrum je klíčem ke znovuobjevení plynulého proudění čchi tělem i myslí.

Tan Tchien Čchi Kung pomocí dechových technik a tělesných cvičení zvětšuje sílu čchi uloženou v těle, a tím zvyšuje vitalitu, posiluje vnitřní orgány a podporuje uzdravující procesy. Autor vysvětluje, jak tato cvičení bezpečně a efektivně využít k čerpání energií Země a jak s jejich pomocí dosáhnout fyzické, duševní i duchovní rovnováhy - nezbytného předpokladu pro praktikování technik čchi kungu železné košile a vesmírného léčení.

Pohyb čchi je řízen myslí, ale jen tehdy, je-li naše mysl a tělo v rovnováze. Jakmile se člověk dostane do stresu, není mysl schopná tuto funkci plnit. V oblasti tan tchienu se nachází obrovské množství neurotransmiterů, což z něj činí centrum tělesné inteligence. Proto mu také dávní taoisté někdy říkali "druhý mozek" a vyvinuli systém cvičení, který praktikujícímu umožňuje vnímat, co se v tan-tchienu děje, a vědomě udržovat rovnováhu těla a mysli, což je základní předpoklad pro pocit dobrého zdraví i duchovní růst.

187 stran, vazba paperback, formát: 205x145 mm, vydáno 2008