Život po smrti ve světle důkazů

Nakladatelství » BETA / Posmrtná existence / Psychologie / Deepak Chopra

nedostupné
titul je vyprodaný
Deepak Chopra - Život po smrti ve světle důkazů Deepak Chopra se ve své knize Život po smrti ve světle důkazů pokouší demystifikovat sféru, vyvolávající u lidí hluboké duševní obavy. Zaměřil se na analýzu otázky: "Co se stane, až zemřeme?"

Chopra, indický lékař, od mládí pracující ve Spojených státech, poznal dobře západní způsob myšlení i špičkové objevy moderní vědy a dokáže je ve svých úvahách konfrontovat a uvádět do souvislostí s mnohotvarým tradičním indickým vnímáním světa. Ve svém díle nám ukazuje, že posmrtný život je fascinující cestou do mnoha vyšších, subtilnějších sfér vědomí, a zároveň potenciální přípravou k návratu zpět na tento svět, pokud nás k němu váží různá duchovní pouta.

"Když jsem psal tuto knihu o posmrtném životě, vracel jsem se k příběhům, které jsem v dětství slýchával v Indii. V těch příbězích nabývaly abstraktní pojmy jako smrt, nesmrtelnost a věčnost lidskou tvář obyčejných lidí, čelících strachu a údivu ze smrti. Podobenství jsou působivé prostředky k výchově dětí, a mnohé z těch, které mi byly vyprávěny, mě provázejí po celý život. Proto jsem se rozhodl utkat celou knihu z pohádek pro děti, které jsem slyšel doma, u chrámů i ve škole, v naději, že čtenáře přiláká svět, v němž hrdinové bojují s temnotou, aby dospěli ke světlu."
Obsah

Poděkování
Pohled života na onom světě

ČÁST PRVNÍ: ŽIVOT PO SMRTI

1. Smrt přede dveřmi
2. Léčba umírání
3. Smrt slibuje splnit tři přání
4. Jak se vyhnout oprátce
5. Cesta do pekla
6. Duchové
7. Neviditelné vlákno
8. Spatřit duši
9. Dvě kouzelná slova
10. Přežít bouři
11. Průvodci a poslové
12. Sen pokračuje

ČÁST DRUHÁ: DŮKAZNÍ BŘEMENO

13. Je akaša reálná?
14. Myšlení mimo mozek
15. Mechanismus stvoření
Epilog: Maha Samadhi

Poznámky
320 stran, vazba brožovaná, formát: 202x133 mm, vydáno 2011