Cesta sebepoznání

Jóga / Nakladatelství » Santal / Autoři » Marie Mihulová / Autoři » Milan Svoboda / Duchovní cesta / Dostupnost: 1-6 dnů

cena:249,-
dostupnost: 1-6 dnů
Marie Mihulová, Milan Svoboda - Cesta sebepoznání Kniha seznamuje vnímavého čtenáře s pojmy jako intuice, odpoutanost, vnitřní zkušenosti, pratharaja a další. Zároveň nabízí pomoc při snaze najít svou duchovní cestu.

Pro vstup do vnitřního světa hraje klíčovou roli stav mysli. Její neustálé víření a kolotání spolu s pozorností zaměřenou téměř výhradně do zevního prostředí způsobuje nedostatečnou schopnost pronikat do vnitřních úrovní vlastní bytosti a udržovat s nimi vědomý kontakt. Bez nadsázky lze proto říci, že branou do vnitřního světa je meditace.

Slovo meditace je poměrně známé a většinou je chápáno jako uvažování, hloubání nad určitým problémem. Z hlediska jógy, buddhismu či jiných duchovních systémů je však jeho význam odlišný. Souvisí sice také s naší myslí, ale nepředstavuje rozvíjení myšlenkových pochodů. Je jejich opakem neboli zastavením myšlenek. Definice meditace je tedy z tohoto hlediska nesmírně jednoduchá. Jedná se o pouhé vyprázdnění mysli. Tato jednoduchá záležitost však v sobě zahrnuje řadu úrovní a podúrovní odpovídajících různým stavům vědomí a zároveň je klíčem k nahlédnutí do lidského nitra. Umožňuje odhalování, poznávání i využívání vnitřních sil a zákonitostí a zároveň celkové prohlubování a zjasňování vědomí.

201 stran, vazba brožovaná, formát: 230x160 mm, vydáno 2009