Od vědy k Bohu

Transformace vědomí / Autoři » Peter Russell / Duchovní cesta / Na pomezí vědy / Skladem

nedostupné
titul je vyprodaný
Fyzikova cesta do mystéria vědomí

Peter Russell - Od vědy k Bohu V knize Od vědy k Bohu britský vědec a spisovatel Peter Russell popisuje vlastní životní cestu od přesvědčeného ateisty a materialistického skeptika k hlubokému pochopení skutečné reality vědomí. Jednoduchými slovy psaný záznam odvážného cestovatele do hlubin vlastní duše, který se snaží svou lásku a respekt k vědeckému poznání sloučit se svým rostoucím duchovním probuzením, je tak vlastně příběhem vývoje západního myšlení, syntézou empirického a spirituálního pohledu na povahu vědomí - přivádí ke sblížení současné dominující vědecké paradigma s duchovními tradicemi paradigmat minulosti.

Tato kniha může nejen povzbudit mnoho vědecky založených skeptiků, aby se nově podívali na mystérium života, a duchovně orientovaným lidem poskytne zjištění, že věda je srozumitelná i fascinující zároveň, ale všichni jsme zde zváni k zaujetí nového, skutečně osvobozujícího pohledu na nás samé a na vesmír, kde Bůh dostává nový význam a duchovní praxe hlubší smysl. Od vědy k Bohu je kniha, která přináší svědectví o tom, že jako lidstvo stojíme na prahu dalšího evolučního horizontu a že je nutné si jako druh zvolit svůj další osud.
Obsah

Poděkování
Předmluva
Úvod

1. Od vědy k vědomí (Mladý ateista - Psychologické sklony - Tušení ráje - Cesta vzhůru - Bod obratu - To nejlepší z obou světů)
2. Anomálie vědomí (Paradigmata, Obrana paradigmatu, Koperníkovská revoluce, Dokončení posunu paradigmatu, Metaparadigma, Obrana metaparadigmatu)
3. Vnímající vesmír (Vědomí ve všem, Panpsychismus, Evoluce vědomí)
4. Iluze reality (Obraz světa, Trhliny v realitě, Nepoznatelná realita, Obraz, který ve skutečnosti neexistuje, Nová koperníkovská revoluce, Otočení reality naruby)
5. Záhada světa (Einsteinův posun paradigmatu, Relativita prostoru a času, Říše světla, Kvantum světla, Světlo jako akce, Nepoznatelné světlo)
6. Světlo vědomí (Meditace, Cesta do Indie, Čisté vědomí, Podstata já, Za prostor čas, Univerzální světlo)
7. Vědomí jako Bůh (Já jsem pravda, Materialistické myšlení, Duchovno 01, Odpuštění, Modlitba, Bůh je láska, Zlaté pravidlo)
8. Setkání vědy a duchovna (Stresová laboratoř, Snesení duchovna na Zem, Duchovní paradigmata, Mnoho bohů, Jeden Bůh, Žádný Bůh, Vše je Bůh, Sjednocování paradigmat)
9. Velké probuzení (Naše konečná zkouška, Duchovní renesance, Kolektivní probuzení, Most)
112 stran, vazba vázaná, formát: 200x130 mm, vydáno 2008