Tajemná síla slova

Nakladatelství » Zvonící cedry / Autoři » Valerij Sineľnikov / Šťastný život

cena:169,-
dostupnost: 3-7 dnů
Jak působí slova na náš život

Valerij Sineľnikov - Tajemná síla slova Někdy může jen jediné slovo rozvrátit rodinu, vzít životu veškerý smysl, zničit poslední naději na uzdravení. Jindy může slovo dělat zázraky. Může vyléčit beznadějně nemocného člověka, dát životu nový smysl, říká psychoterapeut Valerij Sinelnikov. Slova, která běžně používáme, programují náš život. Pokud jsou ''správná'', pozitivně ovlivní naše zdraví, úspěch a osud celkově. Tato kniha je o tom, jak efektivně používat náš dar řeči. Autor vysvětluje, co dodává slovům sílu a jak si prostřednictvím slov vytváříme nemoci a problémy. Zaroveň se čtenář dozví zajímavá fakta o původním jazyku Slovanů.
Předmluva

Při všem, čím se zabýváme, co děláme, nevyhnutelně užíváme jazyk. Využíváme jej ve společenském styku, k vyjádření svých citů, ale nejen k tomu.

Jazyk a slovo pronikají do všech oblastí lidského bytí.

Někdy může jen jediné slovo rozvrátit rodinu, vzít životu veškerý smysl, zničit poslední naději na uzdravení.

A jindy může slovo dělat zázraky. Může vyléčit beznadějně nemocného člověka, dát životu nový smysl.

Má tvrzení nejsou neopodstatněná. Ze své praxe vím, jak významnou roli hraje jazyk v našem životě. Naše zdraví, štěstí, duševní rovnováha závisí na tom, jak hovoříme a myslíme.

Jel jsem jednou výtahem do své ordinace v šestém podlaží polikliniky. Přistupují mladík a dívka v bílých pláštích, podle všeho medici na praxi. Dívka rozjařeně a vzrušeně vypráví svému společníku přibližně toto:

"Představ si to, musím jí teď něco "odpracovat". A vůbec, ona mě fakt nadzvedla. Jo, a ještě něco," přeskočila na jiné téma, "včera jsme s holkama oslavovaly Oxaniny narozeniny a Věrka se tam tak nalila, že na zpáteční cestě na kolej pak obtěžovala všechny chlapy."


Dívka řekla pouze několik slov, ale dojem nejen z vysloveného, ale z ní samé byl otřesný.

Její kamarádka si vzala nějaké svinstvo a pak se spustila s každým, kdo se jí namanul.

Vážení čtenáři, ubohý a zkažený jazyk omezuje náš život a ničí naše vyhlídky na štěstí a úspěch.

Po přečtení této knihy dokážete lépe pochopit proces myšlení a dorozumívání mezi lidmi. Jak lidé žijí, jak utvářejí svou skutečnost a jak ovlivňují svět jiných lidí. Chci vás podnítit k přemýšlení. Probudit ve vás při čtení zvědavost. Vyvolat ve vás nadšení pro změny.

Tato kniha je o tom, jak efektivně používat náš dar řeči. Spolu zvládneme základy vědy obraznosti, kterou dokonale ovládali žreci, volchvové (staroslovanští mudrci a věštci).

Nepochybně vám to osobně pomůže změnit váš život. A nejen to. Jakmile v plné míře postihne kouzlo jazyka, budete mít aktivní vliv na svět jiných lidí. Kromě hlubokých změn ve svém osobním životě budete moci lépe pomáhat ostatním lidem řešit jejich problémy, stát se skvělým společníkem, řečníkem.

Zvu vás, drazí čtenáři, na mimořádně zajímavou cestu nekonečným prostorem lidské psychiky. V této knize se věnuji těm jejím aspektům, kterých jsem se jen dotkl v předešlých knihách. Tato kniha je o zázracích, které vytváří náš jazyk. Není samozřejmě napsána jako učebnice jazykovědy. Ostatně se ani necítím být jazykovědcem.

Poslání této knihy je jiné. Pokud čtenáři začnou naslouchat své řeči i řeči jiných lidí, pozorně hledět do řádků knih a novin, jestli začnou nejen myslet pomoci slov, ale přemýšlet o nich, bude to znamenat, že jsem svůj úkol splnil.

Chci, abychom spolu pootevřeli ještě jedny tajemné dveře, za kterými se slovo naplňuje neobyčejně hlubokým smyslem, nabývá ohromnou a čarovnou sílu.

Každý z nás má vše nezbytné pro naplněný a šťastný život. Možná ani netušíte, jakými poklady disponujete. A já věřím, že síla mého slova a síla slova vůbec vám pomůže odhalit vaši skutečnou podstatu.

Pochopení a ovládnutí magických sil jazyka vás, drazí čtenáři, učiní nezranitelnými a silnými, pomůže proměnit váš život v nekončící radost.

Vše, co potřebujete, je prověřit v praxi tajemství zde uvedená.
132 stran, vazba brožovaná, formát: 204x140 mm, vydáno 2008