Buddhovo evangelium

Buddhismus / Nakladatelství » CAD Press / Autoři » Paul Carus / Dostupnost: 1-6 dnů

cena:189,-
dostupnost: 1-6 dnů
Paul Carus - Buddhovo evangelium Buddhismus, podobně jako křesťanství, je rozštěpen do nespočetných konfesí a ty nezřídka lpí na svých sektářských dogmatech jako na nejdůležitějších a nejnepostradatelnějších znacích svého náboženství. Tato kniha se nepřidržuje žádné ze sektářských doktrín, ale přebírá ideální pozici, na níž mohou setrvávat všichni opravdoví buddhisté jako na společné platformě. Uspořádání Buddhova evangelia do harmonické a systematické formy je základním a prvotním znakem této knihy.

Ohlasy na knihu:

"Nejlepší kniha o Buddhově životě a jeho učení." (The Tibetan)

"Co se týče obsahu knihy, jde o jednu z nejlepších buddhistických knih, které kdy vyšly. Těm, kdož chtějí poznat Buddhův život a ducha jeho Dharmy, mohu ji vřele doporučit." (Princ Čandradat Čudhadharn, oficiální představitel thajského buddhismu)

"Četl jsem tuto knihu a velmi jsem si ji oblíbil. Budeme ji využívat na našich anglických školách." (Prof. A.E. Buultjens, rektor Ananda College v Kolombu a generální správce cejlonských buddhistických škol)

"Tato kniha by neměla chybět na stole žádného křesťana..." (Washington Educational Review)

"Buddhovo evangelium si najde přední místo mezi anglickými prácemi o buddhismu." (Ctihodný C.A. Seelakkhandha, opat chrámu Donanduwa na Srí Lance)

"Tato kniha je nepochybně nejlepší populární knihou o buddhismu v angličtině. Dr. Carus zde podává věrný obraz buddhismu." (D. B. Džajtilaka, ředitel Buddhist High School v Kanady)

"Všeobecné rozšíření této knihy by pomohlo odstranit netoleranci, kterou trpíme." (Dr. J. H. Barrows, prezident Světového parlamentu náboženství)

"Dr. Carus obdivuhodně shromáždil do jedné knihy učení Gautama Buddhy, doposud nikde nespořádané do harmonického a systematického celku." (The World, New York)

172 stran, vazba brožovaná, formát: A5, vydáno 1995