Jak rozvíjet dětskou spiritualitu

Nakladatelství » DharmaGaia / Autoři » Peggy Joy Jenkinsová / Duchovní cesta / O dětech a pro děti / Šťastný život

nedostupné
titul je vyprodaný
Jednoduchá praktická cvičení

Peggy Joy Jenkinsová - Jak rozvíjet dětskou spiritualitu Největší dary, které může dítě dostat, jsou otevřená mysl, láskyplné srdce a tvůrčí nadšení.

V knížce nalezneme 62 jednoduchých a lehce srozumitelných úkolů, které naše děti podnítí k zamyšlení, umožní jim setkat se s mnoha různými duchovními principy a pomohou jim rozvinout empatii, důvěru, odpuštění a vnitřní klid. V úkolech, které jsou určeny pro děti různého věku, se používají běžně dostupné materiály.




Ohlasy na knihu:

"Dítě musí dorůst vyššímu řádu ducha skrze konkrétní věci." (Dr. Maria Montessori)

"Kniha představuje úžasný způsob, jak dětem předat některé z největších darů života." (Louise L. Hay, autorka knihy Miluj svůj život)

"Nepostradatelná knížka pro budování dětské sebeúcty a harmonického života." (Jack Canfield, spoluautor knihy Slepičí polévka pro duši)
Ukázka (Předmluva):

Tato kniha je přepracovanou verzí mé dřívější práce A Child of God (Dítě Boží). Zjistila jsem, že mnoho lidí, kteří věří v prvotního Stvořitele, velkého Ducha a podobně, nemá rádo slovo Bůh. Proto jej v knize nezdůrazňuji a navrhuji, aby si zde každý dosadil výraz, který je mu blízký. Tyto lekce jsou založeny na univerzálních principech - principech, které jsou platné bez ohledu na zemi, kulturu či náboženství.

Vzhledem k mým zkušenostem matky, pedagožky vzdělávající rodiče a učitele a studentky duchovních a vesmírných principů pro mne bylo přirozené a logické tyto oblasti spojit v naději, že se tak urychlí růst vědomí, které náš svět potřebuje. Jako rodič jsem cítila velkou potřebu uspořádat informace o duševních a duchovních principech do podoby, která by se dala snadno sdílet s dětmi. Výsledkem byla kombinace dvou oblíbených výukových prostředků - vizuálních pomůcek a analogií - které děti učí principům pravdy.

Rčení, že učíme to, co se sami potřebujeme naučit, mi nikdy nepřipadalo pravdivější, než když jsem psala tuto knihu. Mám radost, že se o ni mohu s vámi podělit, a doufám, že vám pomůže tak, jako pomohla mně. Kniha rozhodně není určena jen pro výuku dětí, ale pro vedení dítěte v každém z nás.

Přeji vám z celého srdce, abyste vy i děti při putování touto knihou prožili na své cestě mnoho radostných chvil.
158 stran, vazba brožovaná, formát: 200x130 mm, vydáno 2009