Buddhovy pohádky na dobrou noc

Buddhismus / Nakladatelství » Synergie / Pohádky / Autoři » Dharmachari Nagaraja / O dětech a pro děti

cena:329,-
dostupnost: 1-6 dnů
Příběhy lásky a moudrosti, které okouzlí, inspirují a obohatí vás i vaše děti / Autor: Dharmachari Nagaraja

Dharmachari Nagaraja - Buddhovy pohádky na dobrou noc Tato jedinečná kniha obsahuje dvacet klasických buddhistických příběhů převyprávěných zábavným způsobem, tak aby je rodiče mohli předčítat svým dětem. Podmanivé vyprávění zažehne představivost vašich dětí, které tak zažijí řadu neobvyklých dobrodružství. Zároveň je podnítí k tomu, aby si samy v mysli utvářely nejrůznější příběhy, které jim pomohou být klidnější, kreativnější, sebevědomější a mít větší soucit s druhými. Krásné barevné ilustrace na počátku každé pohádky vaše děti přímo vybízejí k aktivní účasti. Na konci každé pohádky je zdůrazněné buddhistické poselství, z něhož mohou rodiče vycházet při následných diskusích.

Pro rodiče je kniha doplněna úvodem, který přibližuje počátky buddhismu a závěrečnou kapitolou s podrobným návodem k meditacím vhodným pro děti. Tato půvabná kniha tak zcela originálním a zároveň přitažlivým způsobem přivádí děti k tradici buddhismu a pomáhá:
  • uvolnit děti a připravit je na klidný spánek
  • vytvářet silnější pouta v rodině
  • naučit děti empatii a ukázat jim, co je to soucit s druhými
  • probouzet a rozvíjet dětskou představivost a kreativitu
  • posilovat sebevědomí vašich dětí
  • dodávat dětem sebedůvěru, aby se vydalo na správnou cestu životem

Z obsahu: O statečném papouškovi, O dvou kachnách a želvě, Princ a Lepkavý chlup, Vděčný býk, O slonovi a psovi, O princeznách a královském stromu, Pouštní pramen, O líném sběrači dřeva, Neposlušný králíček, Miska rýže, O pyšném pávovi, Starý špinavý pohár, O zlaté huse, O laskavém a moudrém jelenovi, O zlomyslné opici, Pobertovské ovoce, Lev a šakal, O princi, který se toho měl hodně naučit, Ostrov zlých skřetů.

144 stran, vazba pevná, formát: 248x195 mm, vydáno 2010