Zlatý věk zenu

Buddhismus / Nakladatelství » Pragma / Nejlevnější knihy / Autoři » John C. H. Wu / Moudrost staré Číny / Zen

nedostupné
titul je vyprodaný
Klasické dílo o základech zenové filozofie

John C. H. Wu - Zlatý věk zenu John C. H. Wu se svým klasickým dílem patří mezi základní zdroje porozumění vývoje této nesmírně vlivné větve buddhismu jak pro jeho studenty, tak i pro učitele. Kniha se zabývá významným obdobím duchovních dějin, které následovalo po setkání buddhismu s čínskými filozofiemi, a to především s taoismem. Wu nejprve zkoumá základní zdroje zenových škol založených v 6. století Bódhidharmou a v 7. století Chuej-nengem. Dále se zabývá rozkvětem celého tohoto hnutí podníceným následujícími generacemi čínských mudrců. Tento významný text vysoce ocenilo mnoho učenců zabývajících se dějinami buddhismu, včetně velkého zenového spisovatele 20. století, D. T. Suzukiho.

Suzuki obdivoval autorovy hluboké znalosti a cítil, že jeho vnitřní vhled není přínosem pouze pro studium buddhismu, ale že vystihuje pravou podstatu všech náboženských prožitků. Thomas Merton v úvodu k této knize zároveň nabízí pomocnou ruku západním čtenářům svým esejem "Křesťanský pohled na zen".

"Tato kniha je skvělou příležitostí k seznámení s tím, co je možno označit za skutečnou podstatu buddhistické moudrosti." (Thomas Merton)

"Souhrn bohatých znalostí a praktických metod velkých čínských zenových mistrů. Vřele doporučuji." (Roshi Philip Kapleau, autor knihy Tři pilíře zenu)

216 stran, vazba brožovaná, formát: 150x205 mm, vydáno 2008