Živá, mrtvá a stříbrná voda

Nakladatelství » Eugenika / Autoři » Olga Romanova / Voda

nedostupné
titul je vyprodaný
Olga Romanova - Živá, mrtvá a stříbrná voda Různé metody aktivace vody / Příprava a použití stříbrné vody / Použití při konkrétních potížích / Voda z roztátého ledu a použití v kosmetice

Živá i mrtvá voda je aktivovaná voda. Každý z nás si může vyrobit živou a mrtvou vodu v domácích podmínkách. Touto vodou lze léčit množství nemocí, jelikož likviduje škodlivé látky a posiluje obranné mechanismy. I voda, která obsahuje ionty stříbra, má široké spektrum léčivých účinků. Kromě toho se vyznačuje výbornou chutí a kvalitou. S úspěchem ji můžeme používat v běžných domácích podmínkách, v kosmetice a domácnosti, při přípravě pokrmů i při ošetřování rostlin.
CO JE ŽIVÁ A MRTVÁ VODA

Co v dnešní době nazýváme živou a mrtvou vodou? Moderní věda pod těmito pojmy rozumí aktivovanou vodu. Podle slov lékaře a profesora N. N. Saveljeva, odborníka v oblasti fyzioterapie, lze aktivovanou vodou léčit adenom prostaty, alergii, nemoci kloubů, vředy, plísňová onemocnění, vysoký krevní tlak, zánět míšního kořene, cukrovku, erozi děložního hrdla, žaludeční vředy a mnoho dalších (celkem přes 70 nemocí). Každý z nás si přitom může vyrobit živou a mrtvou vodu v domácích podmínkách pomocí speciálního aktivátoru.

V této souvislosti se samozřejmě musíme zmínit o možnosti léčení různých orgánů minerální vodou. Proč tedy máme aktivovat vodu, jestliže v přírodě existuje voda s léčivými vlastnostmi?

Profesor Saveljev to jednoduše vysvětluje tím, že účinnost minerální vody klesá mimo pramen za dvě až tři hodiny prakticky na nulu. U pramene léčba probíhá úspěšně, ale doma tatáž voda neúčinkuje, a právě v tom spočívá význam lázní. Daný problém může vyřešit aktivátor živé a mrtvé vody, jenž vrátí minerální vodě její účinnost.

V současnosti se aktivovaná voda používá k léčení v jedenácti zemích včetně Japonska, Německa a Číny. Podle N. N. Saveljeva byly všechny metody během dvaceti let klinicky vyzkoušeny a experimenty se prováděly pod vedením akademiků V. V. Vachidova a S. A. Alechina.

Před více než sto lety bylo objeveno, že se voda skládá ze dvou objemů vodíku a jednoho objemu kyslíku. Teprve v roce 1932 objevili američtí vědci H. Urey a E. Osborn takzvanou těžkou vodu s molekulovou hmotností 20 místo 18, jež je charakteristická pro obyčejnou vodu.

Přestože se těžká voda zevně neliší od obyčejné, má jiné fyzikální vlastnosti. Bodu varu dosahuje při teplotě 101,4 °C a zamrzá až při -3,8 °C. Kromě toho je o 11 % těžší než obyčejná voda. Těžká voda je vůči živým organismům zcela netečná. Jestliže budeme touto vodou zalévat semena, nevyklíčí. Nemohou v ní žít ryby, červi, pulci, a dokonce ani mikroby. Jestliže napájíme zvířata pouze těžkou vodou, umírají žízní. Těžká voda je stručně řečeno mrtvá voda. Její molekuly jsou složeny ze dvou atomů deuteria, jež se používá při výrobě jaderné bomby jako jaderné palivo.

Aktivovanou vodu získáme z obyčejné vody metodou elektrolýzy v nádobě rozdělené na dvě části speciální přepážkou, která umožňuje procházení iontů, ale zabraňuje zpětnému promíchávání. Přepážka rozděluje kyselou (mrtvou) a zásaditou (živou) vodu.

V materiálech z výzkumů vědeckého centra Ikar se píše (publikováno v ruském týdenníku AiF. Zdorovje č. 22, květen 1997): „Kdy a jak máme používat živou a mrtvou vodu? Nejprve bychom se měli poradit s lékařem. Mrtvá voda (anolyt) má kyselé prostředí a prokazuje silné dezinfekční i sterilizační účinky, proto ji můžeme používat v domácnosti k dezinfekci pitné vody, místností nebo nádobí, k namáčení a bělení prádla, při nakládání nebo zavařování ovoce a zeleniny, při dlouhodobém léčení a k ozdravení lidí i zvířat. Mrtvou vodu můžeme také uplatnit k čištění znečištěného vodního prostředí, vodovodních systémů, nádob určených pro uchovávání a přepravu vody nebo plaveckých bazénů. Voda v bazénu získává po přidání anolytu světle tyrkysovou barvu. Je bez zápachu a nedráždí kůži ani sliznici.

Ve zdravotnictví se anolyt používá k dezinfekci a sterilizaci skalpelů, injekčních stříkaček, nástrojů, přístrojů atd. Je možné jej bez obav užívat při léčení žaludečních a střevních vředů, proleženin nebo hnisavých ran.

Živá voda (katolyt) má alkalické vlastnosti a je silným biostimulátorem. Snadno proniká přes biologické membrány, stimuluje enzymatické systémy, činnost buněk, okysličovací a regenerační pochody, omezuje proces oxidace lipidů buněčných membrán (působí jako antioxidant), zlepšuje trávení a normalizuje buněčnou výměnu. Podporuje vylučování škodlivých látek a posiluje obranné mechanismy. Živá voda má široké spektrum působení. Používá se především v medicíně k léčení ran a vředů. Vnitřně se užívá při onemocnění trávicího traktu, dýchací soustavy, srdce a cév, podpůrného a pohybového ústrojí, kožních, urologických, gynekologických a mnoha dalších nemocích.

Katolyt uplatníme v domácnosti k posílení růstu rostlin, květin a sazenic nebo při koupání zvířat na zlepšení kvality srsti. Živou vodou můžeme polévat záhony, a tak snížit kyselost půdy. Postříkáním krmiva, mrkve, řepy nebo ovoce prodloužíme jejich životnost (doba skladování se prodlouží o dva až tři měsíce). Jahody i jiné plody ošetřené katolytem si udrží původní svěžest týden a jablka vydrží čerstvá až do května následujícího roku.
176 stran, vazba brožovaná, formát: 200x130 mm, vydáno 2015