Cesta ženy k Bohu

Nakladatelství » DharmaGaia / Psychologie / Autoři » Joan Borysenko / Duchovní cesta

nedostupné
titul je vyprodaný
Joan Borysenko - Cesta ženy k Bohu Ženy tvoří nejpočetnější skupinu církevních odpadlíků v západní společnosti. Náboženské a rituální praktiky, jež vytvořili muži, mohou být pro ženy značně odtažité, protože ženy se samy definují zpravidla skrze své vztahy k druhým, tedy spíše jako součásti nějaké širší komunity či sítě než coby izolované lidské bytosti a mají proto také větší tendenci nalézat Boha uvnitř sebe, a nikoli jako něco, co existuje vně, či stranou jejich života. Joan Borysenko, přední americká lékařka a odbornice zabývající se ženským duchovním světem, se v této své nejznámější knize zaměřila na ženské všekulturní podobnosti a hledá rysy, jež jsou všem ženám planety společné: to, že jsou odnepaměti ochránkyněmi života, že jsou těmi, kdo poskytoval útěchu a péči. Na příkladech z křesťanských, židovských, buddhistických, hinduistických a muslimských tradic autorka dokládá, jak ženy všech věků a kultur ve skutečnosti putují k Bohu.

Prostřednictvím neotřelého pohledu na staré tradice, příkladů z vlastní lékařské praxe i z mnoha let workshopů rozvoje ženské spirituality, nových rituálů, příběhu svého vlastního i příběhů jiných, které potkala na jejich cestě za Bohem, pomáhá Borysenko ženám vyléčit jejich hněv vůči vlastním náboženským tradicím, a pomáhá jim nalézt takové formy vnitřního rozvoje, jež by byly ztělesněním jejich nejhlubších duchovních potřeb.
Ohlasy na knihu:

"Touto knihou vytvořila Joan Borysenková jeden z nejcennějších příspěvků na poli lidského vědomí. Okamžitě rozpoznáte, že její porozumění a pochopení pro věc jsou výsledkem opravdové a dlouholeté snahy věnovat se druhým. Její kniha je skvělá." (Caroline Myssová)

"Cesta ženy k Bohu je vstupní branou k duchu, plnou skutečností i příběhů, lásky a inspirace. Autorčin vtip a vřelost, společně s jejím neomylným smyslem pro ženské myšlenky a pocity, vtahují čtenáře do oněch posvátných míst sdílení, ve kterých si uvědomujeme, že cílem této cesty je ona samotná." (Deepak Chopra)
304 stran, vazba vázaná, formát: 210x140 mm, vydáno 2006