Jsme tady a teď

Buddhismus / Nakladatelství » ANAG / Duchovní cesta / Šťastný život / Dostupnost: 1-6 dnů / Thich Nhat Hanh

cena:249,-
dostupnost: 1-6 dnů
Objevte kouzlo přítomného okamžiku

Thich Nhat Hanh - Jsme tady a teď Být doopravdy tady je velmi důležité - být tady pro sebe a pro ty, které máte rádi. Naštěstí být tady není těžké. Stačí dýchat, neuvažovat a neplánovat. Pouze se vraťte k sobě, soustřeďte se na svůj dech a usmívejte se. Jste tady, mysl a tělo dohromady. Jste tady, plní života, úplně čilí. A to je zázrak.

Proslulý zenový mnich, autor a mistr meditace, tlumočí podstatu buddhistického myšlení a praktikování s důrazem na sílu plného vědomí, které může změnit naše životy. "Plné uvědomění není uhýbáním nebo únikem," vysvětluje. "Znamená být tady, přítomen a úplně vnímající. Je to pravá svoboda - a bez této svobody nemůžeme být šťastní."
Nádech, vím, že se nadechuji.

V této prosté větě se ukrývá podstata buddhistického učení. Můžete si na ní vybudovat spokojený a plodný život. Můžete pomáhat sobě a ostatním. Můžete žít v čistém a radostném světě. Můžete dokonce dosáhnout osvícení.

Výdech, vím, že vydechuji.

Tato kniha vám ukáže, kam až vás zavede tento prostý akt uvědomění. Pod vedením velkého buddhistického učitele Thich Nhat Hanha se dozvíte, jak vám buddhistické meditace pomohou využít váš přirozený vhled, moudrost a soucit, a změnit váš život a přinášet prospěch lidem kolem vás.

Je neuvěřitelné - přestože lidé praktikující buddhismus objevovali a znovu objevují tento akt už dva a půl tisíce let - jak daleko zajde tato cesta, která začíná jedním nádechem. Thich Nhat Hanh nám ukazuje, jak nás proces uvědomění a vhledu může probudit z ponurého stavu ponoření do sebe, jak může léčit emocionální rány a zlepšit naše vztahy s ostatními, spojit nás láskou a kouzlem s tímto krásným vesmírem, v němž žijeme, a konečně, jak nám může pomoci uniknout z pout zrození a smrti vůbec. To je ta cesta, kterou nám Thich Nhat Hanh ukáže v této knize. Je jenom na vás, zda se na ni vydáte...
Ohlasy na knihu:

"Thich Nhat Hanh nám ukázal souvislost mezi vnitřním mírem a mírem na zemi." (Jeho svatost dalajlama)

"Thich Nhat Hanh píše hlasem Buddhy." (Sogjal Rinpočhe, autor Tibetské knihy o životě a smrti)
Obsah

Předmluva

1. Štěstí a mír jsou možné
2. Podstata cvičení
3. Dovednost cvičení s naší minulostí
4. Léčení našich ran a bolestí
5. Pěstování pravé lásky
6. Podstata Buddhova učení
7. Být skutečně naživu

Doslov
Pět cvičení plného uvědomění
Meditační centra
O autorovi
136 stran, vazba brožovaná, formát: 205x145 mm, vydáno 2015