Tvarytmy

Nakladatelství » Eminent / Transformace vědomí / Autoři » Jaroslav Dušek / Autoři » Pavlína Brzáková / Dostupnost: 1-6 dnů

cena:249,-
dostupnost: 1-6 dnů
Jaroslav Dušek, Pavlína Brzáková - Tvarytmy Po úspěšné knize Ze mě vychází další autorizované vyprávění herce, improvizátora a divadelního režiséra Jaroslava Duška, tentokráte inspirované jeho dvěma pobyty ve tmě. S kým se ve tmě setkal a co se o životě a vesmíru dozvěděl, se dočtete v jeho knize TVARYTMY, kterou společně s Jaroslavem připravila spisovatelka Pavlína Brzáková.

Součástí knihy jsou pozoruhodné ilustrace nevidomých, které vznikaly speciální dotykovou či haptickou metodou, jejímž autorem je akademický malíř Dino Čech.
"Když jsem hledal v diáři týden volna pro pobyt ve tmě, ukázaly se mi dny okolo Velikonoc. A to se mi líbilo. Pobyt ve tmě a symbolika znovuzrození. Navíc mi jeden kamarád věštec v prosinci 2012 předpověděl, že do pěti měsíců obdržím významný dar. Říkal jsem si: "Třeba to bude ono!" Pobyt ve tmě byl pro mě skutečně darem. Mohl jsem si uvědomit, jak jsme vzájemně zachytáváni do společné hypnózy, zakódováni do dohodnuté reality. A jak je to omamné, přirozené, až strašidelně přirozené v našem běžném životě. Ve tmě si uvědomuješ, jaké by to bylo vydávat se do živého pole skutečnosti bez zajištění. Bez předem dohodnutých záchytných bodů, plout volně proudem Života, kde vždycky někoho potkáš. Najednou tě začne tenhle způsob života přitahovat a porozumíš tuláctví lidí, kteří se vymanili ze stereotypu, sebrali se a putovali."
Obsah

Předmluva

Můj první pobyt ve tmě
Bubák v naší mysli
Touha po-moci a veselý pohřeb
Jdi za tím, co přichází lehce
Poskytněme něco ostatním
Tančeme, jako to dělají atomy
Na každého se dostane
Co podepíráme, to odumírá
Vědomí tradice
Slunce se chová jinak, než by mělo
Můj druhý pobyt ve tmě
Osvícení jako stromový dar
Australská inspirace

Doslov
208 stran, vazba vázaná, formát: 200x130 mm, vydáno 2014