Přírodní léčba pro psy a kočky A-Z

Lidé a zvířata / Nakladatelství » ANCH BOOKS / Zdraví / Autoři » Cheryl Schwartz / Dostupnost: 1-6 dnů

cena:349,-
dostupnost: 1-6 dnů
Cheryl Schwartz - Přírodní léčba pro psy a kočky A-Z Přírodní léčba pro psy a kočky A-Z je snadno použitelný průvodce pro domácí péči o zvířata. Autorka, MVDr. Cheryl Schwartz se již přes třicet let věnuje holistické veterinární medicíně.

V této knize s krásnými ilustracemi naleznete abecedně uspořádané popisy problémů a nemocí společně s doporučením, jak lze pomocí bylin, homeopatických přípravků, výživy či masáže docílit toho, aby se Váš zvířecí kamarád cítil lépe.

Přírodní prostředky jsou nejšetrnějším a nejúčinnějším způsobem léčby u mnoha běžných onemocnění. Tato doporučení jsou vhodná jako doplnění veterinární léčby, ale také je lze uplatnit samostatně. U některých položek jsou uvedeny pokyny, kdy vyhledat odbornou péči. Zvláštní pozornost se věnuje tomu, jak zvýšit u vašeho mazlíčka chuť do života a výkonnost a jak posílit jeho imunitní systém - což vede vše k získání a udržení optimálního zdraví.
Ukázka - Z úvodu

Již více než 20 letech se při léčení koček a psů věnuji přírodní a celostní veterinární medicíně. Za tu dobu jsem dospěla k názoru, že je to nejšetrnější a nejúčinnější způsob, jak vašemu domácímu mazlíčkovi navrátit zdraví a jak jej udržet.

Vystudovala jsem sice klasickou veterinární medicínu, avšak západní přístup k léčbě mi začal připadat omezený a těžkopádný. Léčila jsem jen „části“ zvířete. Nikdo se nikdy nezmínil o „celkové dobré kondici jedince“ – návratu k rovnováze po tělesné, psychologické a psychické stránce a důrazu na spokojenost a zdraví.

Celostní a přírodní léčebný přístup nyní získává na poli veterinární medicíny čím dál silnější pozici. Více než 2 500 veterinářů se věnuje přírodním formám energetické medicíny. S využitím postupů, jako jsou masáže, akupunktura, chiropraxe, byliny, homeopatie, květové esence a výživa, řešíme chronické i akutní problémy, které sužují naše zvířecí pacienty.

Kočky a psi dělají lidem společnost od dávných dob a proto také nesou následky našich zlozvyků a chyb. Musí se vypořádat s toxiny, které zamořují životní prostředí, s nadměrným užíváním antibiotik, průmyslově vyráběnými krmivy a chemickými prostředky proti parazitům. V důsledku toho vzniká nerovnováha, jež postihuje imunitní systém. Zvířata trpí žaludečními vředy, zánětlivým onemocněním střev, vysokým cholesterolem a poruchami činnostmi srdce a štítné žlázy. Sužují je zkrátka všechny neduhy, s nimiž se potýkáme my.

Sami pro sebe hledáte přírodní formy léčby, a pokud vám přinášejí pozitivní výsledky, přejete si podobnou péči i pro své zvířecí kamarády. Jistě, přírodní léčba vyžaduje více času a energie, ale mohu vás ujistit, že při uzdravování s využitím celostního přístupu budete se svým mazlíčkem společně pracovat na spokojené budoucnosti.

Příslib do budoucnosti - integrativní veterinární medicína

Akupunkturu, byliny a homeopatii lze uplatnit v součinnosti se západní medicínou, nebo zcela samostatně. Jak uvidíte u popisů onemocnění, uvedených v této knize, běžné a chronické problémy se dají řešit s uplatněním mnoha přístupů. Přírodní metody pomáhají těm zvířatům, která jsou citlivá na západní léčebné prostředky, případně v takových situacích, kdy není zcela jasné, co je problémem, a nepodaří se určit přesnou diagnózu. Lze sice využít krevní testy, ultrazvukové a rentgenové vyšetření či klasické léky, ale ke skutečnému uzdravení zvířete je potřeba přesměrovat a posílit jeho energii. Toho lze docílit pomocí bylin, složení stravy a homeopatie.

Akupunktura a akupresura

Akupunktura využívá k uzdravení těla jeho vlastní energii. Profesionální terapeut zapíchne do akupunkturního bodu velmi tenkou sterilní jehlu, která se po proniknutí kůži napojí na proudění energie čchi (známé také pod pojmem ki). Energie je nasměrována na systém vnitřních orgánů s cílem jej posílit, nebo prostřednictvím cirkulace ve svalech zmírnit bolest.

Při akupresuře se prstem vyvíjí tlak na tytéž akupunkturní body na povrchu těla za účelem dosažení podobných účinků. Profesionálové pronikají do tajů akupresury po celá léta, aby toto umění ovládli. Na základě zkušeností však vím, že akupresurní léčbou lze docílit potřebných výsledků i bez dlouholetého studia. Její účinky může posílit úzké pouto mezi vámi a vaším zvířecím kamarádem. Skutečnost, že zvířeti toužíte pomoci a také jeho vnímavost vůči vašemu doteku, to vše vede k překvapivě uspokojujícím výsledkům. Tak neváhejte a vyzkoušejte to.

Když se chystáte provádět akupresuru, nejprve se uvolněte, zhluboka dýchejte a dopřejte si chvilku na pročištění mysli. Většina lidí používá ukazováček. Neohýbejte prst, nechte jej napřímený. Pevně a rovnoměrně daný bod zmáčkněte, ne příliš silně ani příliš jemně. Sledujte reakci zvířete a podle toho přizpůsobte tlak. Stlačujte bod 30 až 60 vteřin a poté se přesuňte k dalšímu.

Masáž vaše zvíře uvolní, zmírní svalové napětí a umožní proudění a cirkulaci energie. Existuje řada masážních technik, například hlazení, opisování malých kruhů či přejíždění dlaněmi. Experimentujte a všímejte si, co se vašemu zvířeti líbí. Koneckonců, pouto mezi člověkem a jeho zvířecím společníkem se posiluje mazlením. To máme rádi my i naši čtyřnozí kamarádi.

Jak své mazlíčky léčit pomocí bylin?

Byliny jsou léky, které pocházejí z rostlin. Byliny s sebou nesou vlastní životní zkušenosti a uzdravují díky svých léčebným vlastnostem a vitalitě. Ve všech kulturách se byliny odpradávna používaly k léčení těla, mysli i ducha. Některé rostliny uvedené v této knize jsou natolik běžné, že možná rostou i u vás na zahradě. A tak než začnete vytrhávat plevel, nejdříve si prolistujte následující kapitoly, abyste se ujistili, zda vám nebude k užitku.

Pokud popsané byliny nenajdete u svého domu, snadno je seženete v prodejně se zdravou výživou či v čínské lékárně. Většina bylin, které jsou v současné době k dostání v prodejnách se zdravou výživou, se pěstuje ekologicky a má potřebné účinky. Doporučuji vám, abyste se dali do řeči s prodavačem a nechali si poradit, kteří dodavatelé patří mezi nejoblíbenější.

Uvedené dávky vycházejí z mé více než dvacetileté zkušenosti. Vzhledem k tomu, že u žádného zvířete se nedá vyloučit alergie na nějakou látku, včetně bylin, je potřeba sledovat, zda se neobjeví nežádoucí účinky. Pokud rostlina nedělá zvířeti dobře, může se to projevit zvracením, průjmem, ztrátou chuti k jídlu či úbytkem energie. V takovém případě přestaňte rostlinu podávat a zmíněné příznaky by měly do druhého dne ustoupit.

V přehledu hovořím o sušených bylinách, které můžete přidávat přímo do jídla nebo z nich připravit čaj, neboli výluh či odvar. Pokud doporučuji lihový výtažek, ředí se destilovanou nebo pramenitou vodou, protože alkohol by vašemu zvířeti spálil žaludek. Nepoužívejte tedy, prosím, neředěnou tinkturu. Byliny se někdy podávají ve formě kapslí nebo tablet. Doporučená dávka závisí na tom, kolik vaše zvíře váží. U slabších nebo citlivějších jedinců bude možná nutné začít nižší dávkou a postupně ji zvyšovat, aby se předešlo nežádoucím účinkům.
Obsah

Celostní způsob léčby
Příslib do budoucnosti - integrální veterinární medicína
Akupunktura a akupresura
Jak své mazlíčky léčit pomocí bylin?
Co je to homeopatie?
Léčení květinami - používání esencí
Výživa
Jak používat tuto knihu
129 stran, vazba brožovaná, formát: 280x190 mm, vydáno 2014