Dalajlamova kočka a umění příst

Beletrie / Buddhismus / Lidé a zvířata / Nakladatelství » Synergie / Autoři » David Michie / Šťastný život / Dostupnost: 1-6 dnů

cena:229,-
dostupnost: 1-6 dnů
Volné pokračování půvabného vyprávění kočky Jeho Svatosti Dalajlamy - Dalajlamova kočka

David Michie - Dalajlamova kočka a umění příst Než dalajlama odjede na přednáškové turné do Ameriky, uloží své milované kočce Jesce (JSK, Její Svatosti Kočce) určitý úkol: objevit pravou příčinu štěstí. Plnění úkolu zavede kočku do netušených dobrodružství!

Napínavá honička ulicemi McLeod Gandže ji dovede k nečekanému zjištění o tom, jak je nebezpečná sebestřednost. Setkání s tajemným jogínem Tarčinem jí odhalí vlastní minulost - což má dramatické následky pro nás pro všechny. Útržky rozhovorů, které vyslechne v Himálajské literární kavárně, jí pomůžou odhalit podobnosti mezi vědou a buddhismem v klíčovém tématu štěstí - ať už při tom poslouchá vážené univerzitní profesory a psychology, vysoce postavené lamy nebo slavné spisovatele.

Jiskřivá moudrost, srdečnost a kapka rošťáctví v Dalajlamově kočce a umění příst nám kouzelným způsobem ukazuje, proč se z Jesky stává jedna z nejmilovanějších koček na světě.

Jaký je tedy skutečný důvod předení? Toto tajemství dalajlama šeptem prozradí, až se vrátí z cesty - jenom uším Jesky a těm, s nimiž má jeho kočka karmické spojení... což jste, milí čtenáři, právě vy!

* * *

Proč kočky vlastně předou?

Možná vám připadá, že na tuto otázku existuje naprosto jasná odpověď. Ale jako skoro u všech kočičích záležitostí je i tato mnohem složitější, než jak se jeví na první pohled. Ano, předeme, protože jsme spokojené. Vřelé srdce, důvěrně známý klín, příslib misky mléka - to všechno může způsobit, že naše svaly v hrtanu začnou okamžitě vibrovat úctyhodnou frekvencí.

Spokojenost ovšem není jediným spouštěčem předení. Lidé se také usmívají například z nervozity nebo proto, aby ve vás vyvolali příznivou odezvu. Přesně to samé se děje i u koček. Předení v nás může vyvolat třeba návštěva u veterináře nebo jízda autem. Předeme, abychom se uklidnily.

A další důvod, milí čtenáři, proč my kočky předeme, a pravděpodobně také ten nejdůležitější je, abychom vám udělaly radost. Předení je naše D (dobrovolná činnost, která je nedílnou součástí vzorce štěstí) - připomínáme vám tím, že vás máme taky rády a že si vás vážíme. Abyste nezapomněli na to, co k vám cítíme, zvlášť tehdy, když nám připadáte bezbranní a zranitelní. Navíc je předení náš příspěvek k vašemu dobrému zdraví. Jak ukazují odborné studie, kočičí společník snižuje u lidí hladinu stresu i vysoký krevní tlak. Oproti lidem, kteří žijí bez koček, mají majitelé koček výrazně nižší pravděpodobnost, že dostanou infarkt. Pokud chcete, můžete to nazvat vědou předení. Přestože spolu věda a umění obvykle tolik nesouvisí, v tomto případě se propojily velmi obohacujícím způsobem.

256 stran, vazba vázaná, formát: 190x130 mm, vydáno 2014