Kuchařka syrové stravy

Kuchařky / Nakladatelství » Fontána / Zdravá výživa / Autoři » Doreen Virtue / Syrová strava / Vegetariánství

cena:368,-
dostupnost: 1-6 dnů
Recepty pro zdraví a dlouhověkost / Uzdravte sebe a svou planetu lahodnou živou stravou

Doreen Virtue, Jenny Ross - Kuchařka syrové stravy Nyní se můžete radovat ze všech blahodárných účinků, které s sebou stravování založené na přijímání čerstvých plodin přináší, a zároveň si pochutnávat na výborných jídlech. V této nádherné knize vám Doreen Virtue a Jenny Ross prozradí stovky receptů a tipů na gurmánské pokrmy, všechny vyrobené čistě ze syrového ovoce, zeleniny a ořechů. Seznámíte se s pokrmy různých kuchyní, mezi jinými mexické, italské či asijské, a přitom budete neustále těžit ze všech hmotných, duchovních a emocionálních výhod, s nimiž se přijetí jednoho z nejzdravějších způsobů stravování nerozlučně pojí.

Z úvodu

Na celém světě probíhá tichá revoluce... v podobě čím dál většího počtu lidí, kteří přechází na syrovou stravu. Vyznavači živé stravy, se svým elánem, mladistvým vzhledem, zářivou pokožkou, lesklými vlasy a jasnýma očima, inspirují další lidi k tomu, aby zařadili syrovou stravu do svého jídelníčku. Tento nový způsob stravování je velmi chutný, snadný a zábavný. A je to ten nejlepší způsob, jak se k přírodě a ke svému životnímu prostředí chovat ohleduplně.

Živá kuchyně má daleko k nudným salátům, naopak, je velmi pestrá a libuje si v krémových i křupavých dobrotách, jako jsou burrito, lasagne, pizza, sushi či jablečný koláč, to všechno skrze důmyslné kombinování ovoce, zeleniny, ořechů, semen a klíčků. V nejrůznějších zemích světa vznikají restaurace zaměřené na živou kuchyni a známé osobnosti si nemohou vynachválit její omlazující účinky.

Filozofie, která stojí za živou kuchyní, není pouze o zdravé výživě, má také duchovní rozměr. Čerstvé potraviny obsahují živé a zdraví prospěšné enzymy, které jsou ovšem velmi citlivé na teplotu, a ty nejběžnější z nich se zničí, pokud teplota překročí 47 stupňů Celsia (= 118 stupňů Fahrenheita). [Jenny:] Jsem vlastníkem a hlavní šéfkuchařkou restaurace jménem 118 °F v Costa Mesa v Kalifornii. Vím, že enzymy, vitamíny, minerály, vláknina a čistá energie obsažené v syrovém jídle léčí a detoxikují tělo. Mnozí z těch, kteří dříve trpěli nějakou vážnou nemocí, nyní vděčí syrové stravě za svůj život.

Průmyslově zpracované potraviny a vařená jídla typického jídelníčku západních kultur vedou k letargii, obezitě a nemocem. Už jen malým navýšením poměru čerstvých potravin v denní skladbě jídla začnou lidé hubnout a cítit se lépe.

Syrová strava také odpovídá na touhu lidí žít v souladu s přírodou, neboť její konzumace přirozeně vede k podpoře dlouhodobě udržitelného ekologického zemědělství. A stejně jako vegetariánství, životní styl vitariánů (tak si v česku říkají lidé, kteří se živí pouze syrovou veganskou stravou, pozn. překl.) se obejde bez násilí.

Obsah:

Kapitola 1:Nápoje a smoothies
Kapitola 2: Supersaláty
Kapitola 3: Marinovaná zelenina
Kapitola 4: Chuťovky a předkrmy
Kapitola 5: Dipy, pomazánky, chleby a krekry
Kapitola 6: Hlavní chod z lahodných syrových pokrmů
Kapitola 7: Sladké, slané a zdravé dezerty

173 stran, vazba brožovaná, formát: 202x173 mm, vydáno 2013