Cesta nespoutané ženy

Nakladatelství » Synergie / Sexualita / Autoři » David Deida / Partnerské vztahy / Dostupnost: 1-6 dnů

cena:299,-
dostupnost: 1-6 dnů
Průvodce ženy světem mužů, sexu a nejhlubších rozkoší lásky

David Deida - Cesta nespoutané ženy Po bestselleru Cesta pravého muže - knize, která pomáhá statisícům mužů po celém světě spojit se se svou podstatou, zorientovat se v sobě, v ženách, sexu, kariéře a poslání - mají konečně i české čtenářky v rukou překlad Deidovy "bible" pro ženy.

Cesta nespoutané ženy odpovídá na odvěkou touhu žen po lásce. David Deida zde popisuje, že přítomnost lásky a partnera nezávisí tolik na tom, zda máme štěstí, ale že najít "toho pravého" je úzce provázané s naší schopností, ochotou a odvahou otevřít se lásce. Spolu s tím poskytuje praktické návody, jak to udělat - ve svém jednání a cítění, v praxi prožitku těla, při každodenní komunikaci s manželem po 20 letech i při milování.

Cesta nespoutané ženy ukazuje nám, ženám, cestu, jak uznat a naplnit hlubokou touhu v srdci a zaplavit sebe i svět láskou. Vysvětluje, že svou vlastní otevřeností určujeme, zda a jakého muže si přitáhneme do života. Nabízí mnohem víc než cestu ke šťastnému partnerství a božské extázi. Učí, jak žít bez kompromisů a ze svého života udělat mistrovské dílo, které inspiruje a otevírá srdce všech kolem.

Předmluva (Marianne Williamson)

Stejně jako pro mnoho žen, které znám, je i pro mě romantická láska buď vším, o čem si chci povídat, nebo je to ta poslední věc, o které chci mluvit; závisí to na denní době. Když mám chuť se o ní bavit, zdá se mi ohromná a důležitá. Když chuť nemám, zdá se být téměř neurotická. Jedna věc však zůstává stále stejná bez ohledu na to, jak se na ni dívám: Romantická láska je záhadou.

I když pro každého z nás znamená něco úplně jiného, jen zřídka je láska tím, co se zobrazuje jako karikatura v reklamách. Je odvážnější a potenciálně bolestivější, než by se zdálo ze záběrů na milence, kteří se procházejí po pláži. Romantická láska je více než jen melodramatický obal pro střídající se energii blaženosti a zoufalství, ale říct, čím není, není stejné jako říct, co to vlastně je. A to možná také proto, že to, čím vlastně láska je, se mění. Stejně jako všechno ostatní, i ona hledá svůj duchovní prvek. Zvedá se, aby se s námi setkala na té úrovni, na níž skutečně jsme.

Z hlediska duchovního je romantická láska ve své božské podstatě chrámem. Je jednou z laboratoří Boha, způsobem duchovní transformace. Z tohoto pohledu je posvátnou příležitostí pro duše, aby dokázaly překročit hranice svého úzkého já, aby se mohly mílovými kroky posunout vpřed do nových a neprobádaných emocionálních možností. Tam nás láska zažene do rohu, nastaví nám před obličej zrcadlo a žádá, abychom se vzdali: Vzdali se bolesti, vzdali se minulosti, vzdali se hradeb, vzdali se obvinění, vzdali se obrany, vzdali se limitů, vzdali se strachu...

Láska není hra pro slabochy.

Většina žen, které znám, dospěla k přesvědčení, že duchovní odevzdání je bránou k lásce. Ale vědět to, to znamená opravdu jen vědět. "Odevzdání?" říkáme. "Chápu, co se tím myslí - ale ukaž mi, jak to udělat!“ Není totiž vůbec snadné vzdát se lásce, když člověk téměř nepoznal svého tátu. Není snadné vzdát se lásce, když někdo, komu jsme důvěřovali, nás opustil nebo zradil. A není vůbec snadné vzdát se lásce, když po posledním vztahu člověk měsíce, nebo dokonce roky psychicky krvácel.

Může nás stát hodně emocionálního úsilí, když se chceme naučit, jak otevřít své srdce, které se v důsledku nějaké životní zkušenosti zavřelo. To, o čem jsme si mysleli, že jsou to pouze dočasné obranné mechanismy, se může v průběhu let upevnit a dát vzniknout zakotveným obranným vzorcům. A tak truchlíme po volnosti a lehkosti lásky. Když čteme Shakespearovy sonety, vzpomínáme na to, co jsme ztratili. Když čteme básně, které Elizabeth Barrett Browningová napsala svému milovanému Robertovi, vzpomínáme na to, po čem toužíme. Vzpomínáme na ten zázrak, který si ve svém životě nejvíc přejeme, pozdě v noci posloucháme svoji oblíbenou hudbu a naše srdce čistě a něžně touží po tom, co si ve své hloubi přeje.

Toto toužení je samo o sobě modlitbou za ten druh moudrosti, o který se s námi dělí David Deida. On je jedním z našich nových šamanů lásky. Deida je do nebe volající a syrový, a někdy to vážně přehání. Vyje i šeptá; konfrontuje i utěšuje. Oheň, který nese, může buď pálit, nebo osvětlovat - záleží na tom, jak s ním sami naložíme. Ale pokud má být jeho ohnivý dar darem právě pro vás, pak si myslím, že to poznáte. Budete cítit, které vaše části potřebují jeho poselství, a budete cítit touhu je přijmout. Vaše mysl a vaše srdce budou reagovat na myšlenku, že se můžeme naučit milovat smysluplněji a zbavit se vzorců bolesti, které naši cestu dosud tak ztěžovaly.

Cesta k srdci Boha je vždy klíčem k našemu vysvobození bez ohledu na zdroj naší bolesti. Když však udeří bolest, telefon nezvoní, dohoda je porušena nebo je naše naděje zdrcena, není vždycky jednoduché vidět, jak toto pochopení využít. Já jsem o trochu blíž své vlastní lásce, protože jsem Deidovi opravdu naslouchala a četla jsem tuto knihu. Mé srdce je svobodnější. Kéž by bylo i to vaše.

Teď se posaďte na pohodlný polštář. Ztlumte světlo s výjimkou světla nad touto knihou. Možná se i pomodlete a požádejte o pravdu, která leží za závojem. Modlete se za to, abyste se o mužích naučily to, co se naučit potřebujete, abyste se naučily je milovat tak, jak si to nejvíce přejete.

A pak naslouchejte se mnou tomuto čaroději romantické lásky. Mluví k nám o dávno ztraceném slibu. Mluví o pravdě. Mluví o lásce.

Ty jsi láska

"Má nádherná milenko, když se dívám do tvých očí, cítím touhu tvého srdce. Není pro mě nic krásnějšího než tvá láska. Chci pít tvoji lásku, ponořit se do tvého srdce a otevřít tě Bohu. Musím však cítit, že chceš, abych do tebe vstoupil. Chci cítit, že odhazuješ své zábrany - jen trochu, tak, abych mohl cítit pozvání tvého srdce. Prosím, otevři se, abych mohl uchopit tvé srdce."

Obsah:

Předmluva (Marianne Williamson)
Úvod

1 Ty jsi láska
2 Láska jako čokoláda
3 Touha je klíčem k lásce
4 Dar milování
5 Duchovní smyslnost
6 Orgasmická láska
7 Láska a strach
8 Tvá sexuální podstata
9 Tvé skutečné srdce a skořápky kolem něj
10 Odevzdání nebo zrazení vlastního srdce
11 Hra lásky dvou těl
12 Milování větší než strach
13 Důvěřuj svému muži, že tě dokáže otevřít
14 Přitahuješ svůj protějšek
15 Proč si muži drží odstup
16 Síla tvé přitažlivosti
17 Tvůj muž je tvoje volba
18 Vyjadřování radosti a bolesti
19 Mužská necitlivost
20 Jak zůstat otevřená
21 Otevírání se až za slepé místo
22 Ukončení vztahu a prázdno, které po muži zůstalo
23 Tři úrovně milování
24 Láska je živoucí umění
25 Odhalování světla tvého srdce na veřejnosti
26 Když se rozhodneš pro zneužívání a odmítneš lásku
27 Touha nechat se otevřít
28 Shrnutí o důvěřování a otevírání se
29 Sbohem

224 stran, vazba vázaná, formát: 210x140 mm, vydáno 2013