Ajurvédická Léčitelská kuchařka

Kuchařky / Nakladatelství » Eko-konzult / Zdravá výživa / Zdraví / Ájurvéda / Autoři » Zora Doval / Vegetariánství

nedostupné
titul je vyprodaný
V souladu s principy legendárního českého léčitele a jasnovidce pátera Ferdy

Zora Dovalová - Ajurvédická Léčitelská kuchařka Mnozí vážně nemocní, kteří hledali pomoc, ve snaze vyléčit se, navštívil slavného jasnovidného terapeuta pátera Františka Ferdu. Dostalo se jim rady jak se vyléčit, ale především důrazných dietních omezení. Seznam - co nejíst - je dlouhý i přísný. Proto se lidé ptají: Co tedy mohu jíst? - a právě na tuto otázku odpovídá publikace známé kanadské léčitelky Z. C. Doval.

Autorka postupně prostudovala několik léčebných systémů a nakonec se stala znalkyní starověkého indického systému léčení - ajurvédy. V principech ajurvédy také spočívá klíč k pochopení receptů legendárního českého léčitele pátera F. Ferdy. Jak je to možné?

A proto zde, v této "jednoduché ajurvedické kuchařce pro naše podmínky", všichni následovatelé léčivých postupů pátera Františka Ferdy najdou odpověď na otázku: Co tedy jíst, když nesmíme to, na co jsme dosud byli zvyklí, když nesmíme to, co jsme léta konzumovali? Najdou tady odpověď na otázku - co jíst, abychom byli zdraví.

Předmluva

Jak stručně a výstižně toto dílo pojmenovat, aby se jeho název vešel na obálku? Pracovní titul byl totiž "Úvod do principů ajurvédické kuchyně v našich podmínkách" nebo "Přechodná vegetariánská kuchařka" či "Harmonická kuchařka", neboť uvedené recepty v organismu nemocného člověka harmonizují léčivé síly a energie. Zmíněná kuchařka však vyhovuje nejen nemocným a zesláblým lidem, ale také rekonvalescentům, starým lidem, dětem, duševně pracujícím, jogínům, rozjímajícím křesťanům, kráčejícím po duchovní stezce. Vhodná je rovněž pro začínající vegetariány atd.

Mohli bychom ji také nazvat "léčivou" vegetariánskou kuchařkou, jelikož člověka připravuje na skutečně zdravou výživu. Případně ji lze označit jako jogínskou kuchařku, protože pomáhá nejen zdravé mu tělesnému, ale i duchovnímu rozvoji adeptů pokročilé jógy.

Mnozí vážně nemocní, kteří hledali pomoc, ve snaze vyléčit se, navštívili slavného jasnovidného terapeuta pátera Františka Ferdu. Dostalo se jim rady jak se vyléčit, ale především důrazných dietních omezení. Seznam - co nejíst - je dlouhý i přísný. (Viz publikace "Receptář pátera F. Ferdy". Proto se lidé ptají: "Co tedy mohu jíst?" - a právě na tuto otázku odpovídá publikace "léčitelská ajurvedická kuchařka" známé kanadské léčitelky Z. C. Doval.

Autorka postupně prostudovala několik léčebných systémů a na konec se stala znalkyní starověkého indického systému léčení - ajurvédy. V principech ajurvédy také spočívá klíč k pochopení receptů legendárního českého léčitele pátera F. Ferdy. Jak je to možné?

Ajurvédický dietní systém nevznikl na základě nějaké vědecké teorie, biochemických analýz, ani výživových tabulek ap. Zrodil se na bázi jasnovidných senzibilních schopností starobylých mudrců. Takových senzibilů, jakým byl rovněž nezapomenutelný páter Ferda.

Co se týče ajurvédy, je přirozené, že nelze mechanicky, otrocky přenášet rady ze světadílu na světadíl, z jednoho zeměpisného pásma do druhého. Je nutné důsledně respektovat zásadu, že člověk by měl především konzumovat potraviny, které se pěstují v zemi, v níž žije, potraviny, které se urodily co nejblíže k jeho bydlišti. Tuto zásadu neustále zdůrazňoval nejen náš nejslavnější lidový léčitel páter Ferda, doporučoval ji také slavný americký jasnovidný léčitel Edgar Cayce.

Jak je to možné? Vždyť se vůbec neznali! Nevzdělaný Cayce kromě bible nečetl téměř nic a páter Ferda, i když byl vzdělaný, také nestudoval ajurvédu. Důvod je prostý. Oba totiž vycházeli ze společného základu - z hlubokého chápání harmonizace neviditelných vibračních sil v nás i kolem nás.

Jasnovidné léčení pátera Ferdy, které tolik udivovalo, šokovalo a fascinovalo, ani ne tak laiky, jako odborníky - bylo a je v tomto pojetí nejbližší senzibilnímu ajurvedickému léčení pomocí harmonizace subtilných energií kolem nás, subtilných energií v nás samotných, pomocí neviditelných energií domácích léčivých bylin a energií našich tuzemských potravin a jídel.

A proto zde, v této "jednoduché ajurvedické kuchařce pro naše podmínky", všichni následovatelé léčivých postupů pátera Františka Ferdy najdou odpověď na otázku: "Co tedy jíst, když nesmíme to, na co jsme dosud byli zvyklí, když nesmíme to, co jsme léta konzumovali? Najdou tady odpověď na otázku - co jíst, abychom byli zdraví."

142 stran, vazba brožovaná, formát: 204x142 mm, vydáno 2009