Archetypy

Nakladatelství » Pragma / Duchovní cesta / Caroline Myssová

nedostupné
dočasně nedostupné
Kdo jste vy?

Caroline Myssová - Archetypy Kdo jsem? Jak můžu být spokojená? Jaké je mé poslání? To jsou otázky, které si dříve či později začneme klást každý z nás. Pro odpověď nemusíme chodit nijak daleko - je ukrytá v nás. Ale poznat, jací opravdu jsme, není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát.

O tom, jací jsme, nerozhoduje to, jak se chováme, jaké máme zvyky nebo čeho jsme dosáhli. Jsme složité lidské bytosti se svými mýty, sny, ambicemi, o nichž se nám ani nezdá a které by bylo škoda nenaplnit. Chce to jen objevit svůj archetyp a spojit se s ním...

Už dávno věřím, že nemůžeme doopravdy poznat, kým skutečně jsme, dokud neporozumíme archetypům, konkrétně svým osobním archetypům, protože ony jsou duševními brýlemi, skrze které se na sebe sama a na svět okolo sebe díváme. Jako společnost jsme chtěli porozumět, jak funguje naše psychologie, proč jsme takoví, jací jsme, a jak se můžeme léčit. Tyto otázky v nás probudily potřebu nejen vědět o tom, jak nás archetypy ovlivňují, ale také jak se v našich osobních životech projevují. Archetypy jsou novou řečí energie.

Ve své knize autorka pojednává o deseti základních archetypech, které se nejčastěji vyskytují v dnešní společnosti. Zkoumá jejich historii, to, jak se projevují - jejich stinné stránky, ale také výzvy, které před nás kladou. Poznání vlastního archetypu vám pomůže uvědomit si, kdo jste, objevit váš skrytý talent a využít jej nejen ve svůj prospěch, ale také pomoci lidem kolem vás žít lepší a kvalitnější život.

Obsah:

Předmluva
Úvod

Kapitola 1 - ARCHETYPY: NOVÁ VNITŘNÍ SÍŤ
Kapitola 2 - VAŠE OSOBNÍ CESTA
Kapitola 3 - AKTIVISTA
Kapitols 4 - ATLET
Kapitola 5 - DUCHOVNĚ HLEDAJÍCÍ
Kapitola 6 - INTELEKTUÁL
Kapitola 7 - PEČOVATEL
Kapitola 8 - REBEL
Kapitols 9 - UMĚLEC/TVŮRCE
Kapitola 10 - VIZIONÁŘ
Kapitola 11 - KRÁLOVNA/ŘEDITELKA
Kapitola 12 - MANEKÝNA

Galerie archetypů
Poděkování
O autorce

246 stran, vazba brožovaná, formát: 200x140 mm, vydáno 2013