Zlatá pravidla očisty a hladovění

Nakladatelství » Eugenika / Detoxikace / Dostupnost: 1-6 dnů / Gennadij Malachov

cena:358,-
dostupnost: 1-6 dnů
Gennadij Malachov - Zlatá pravidla očisty a hladovění V této knize jsou vysvětlena všechna pravidla, která je nutno dodržovat při očistě organismu a hladovění. Hlad je totiž tím nejlepším a pro každého dostupným prostředkem k očistě. Při dodržování uvedených pravidel a rad se vyvarujete možných chyb, jež mohou zdraví poškodit. Autor vysvětluje, jak se k hladovění správně připravit po psychické stránce, co v organismu během jeho očisty probíhá a jakým způsobem hladovku zahájit i ukončit. Správnou a efektivní očistou organismu vyřešíte mnohé zdravotní problémy, zbavíte se škodlivých návyků, zlepšíte si karmu, absolvujete duševní očistu a lépe poznáte sami sebe.
Ukázka:

JAK JE NUTNÉ OČISTU ORGANISMU PROVÁDĚT, ABYCHOM DOSÁHLI CO NEJLEPŠÍCH VÝSLEDKŮ

Úspěšná očista lidského organismu spočívá v dodržování pěti základních principů: odstranění příčin zanesení, příprava a změkčení organismu, použití rozpouštěcích prostředků a látek, které napomáhají k rozpadu vzniklých kamenů, stimulace očistné energie - průjem, zvracení a pocení, přerušování očisty a odborná regenerace organismu.

1. Odstranění příčin zanesení organismu škodlivinami

Vyloučíme z jídelníčku potraviny, které způsobují ukládání škodlivin a toxinů v organismu. Jsou to všechno uměle vyrobené a rafinované potraviny. Přejdeme na dělenou stravu. A víte proč? Organismus totiž není schopen normálně strávit a vyloučit uvedené potraviny ani nedělenou stravu.

2. Příprava a změkčení organismu před jeho očistou

Příprava spočívá v odstranění příčiny, jež způsobuje zahušťování tělních tekutin. Provádí se asi dva až čtyři týdny před očistou organismu.

Je nutné:

a) omezit nebo zcela vyloučit ze stravy potraviny, jež způsobují vznik xerogelu, to znamená maso, ryby, mléčné výrobky, které jsou bohaté na kasein - hlavní protein v kravském mléce - a potraviny s obsahem škrobu, zejména vysoce rafinované, jemně rozemleté a dehydratované výrobky (chléb, pečivo, sušenky nebo škrob)

b) ve zvýšené míře konzumovat syrovou rostlinnou stravu, jež svým obsahem doplňuje micely (zvláštní částečky v tekutinách, které zabraňují vzniku sraženin), a méně vařené nebo tepelně zpracované potraviny, protože působí opačně

c) omezit škodlivý vliv povětrnostních faktorů jako působení chladu, sucha, průvanu nebo horka, jež způsobují dehydrataci organismu

d) změnit sedavý způsob života, jenž snižuje metabolismus a oběh (pohyb) v buňkách, na aktivnější s dostatkem pohybu

e) vyhýbat se psychickým stresům a nadměrné fyzické zátěži, abychom ušetřili a nashromáždili energii na úspěšné provedení očistné kúry

Změkčování organismu spočívá v okysličení usazených škodlivin a jejich uvolnění, ředění koloidů pojivové tkáně a zvýšení vnitřní cirkulace.

Je nezbytné:

a) využít vnější teplo v nejrůznější formě. K celkovému prohřátí organismu je velmi dobrá parní lázeň nebo koupele, pro místní prohřátí mohou posloužit sedavé koupele, horké obklady, ohřívadla, náplasti i tření. Tyto procedury napomáhají ke zvýšení oběhu v tekutém prostředí organismu

b) zajistit dostatečný přísun různých druhů tekutin.

Existuje řada možností. Ke zředění a očištění koloidních roztoků se používá destilovaná voda, zmagnetizovaná destilovaná voda a rozmražená voda, ale také další kombinace. Uvedené druhy vody díky své čistotě, obsahu a struktuře dobře proplachují organismus, odstraňují z něj škodliviny a normalizují složení i vlastnosti koloidních roztoků.

Někdy se doporučuje na začátku očisty jíst bílou kaolinovou hlínu, přibližně dvacet gramů denně. Zvyšuje se tím hladina křemíku v krvi. Křemík strukturalizuje tělní tekutiny, a napomáhá tak jejich čištění a odstraňování mikroparazitů.

Způsob užití: lžíci hlíny rozpustíme v rozmražené vodě a vypijeme. Roztok je možné použít také ke klyzmatu. V tomto případě se zvyšuje blahodárný účinek na tlusté střevo.

Příznivě působí rovněž tekutiny obsahující biologické koloidy, jako jsou odvary, extrakty, šťávy nebo moč. Podobné tekutiny mají celkové i specifické účinky (močopudné nebo působí jako cholagogum). Jejich micely zachycují a odvádějí z organismu usazené škodliviny a toxiny (krevní oběh), podporují pohlcování zhuštěnin a dobíjejí organismus (syrové šťávy).

Správné a včasné dodržování uvedených opatření umožní odstranit příčinu nejrůznějších stagnací, zahuštění a vzniku kamenů.

3. Použití rozpouštědel a látek napomáhajících rozpadu kamenů

Pokud mají zatvrdliny konzistenci trombů, xerogelu nebo kamenů, ve většině případů se užívají silné zřeďovací a rozpouštěcí prostředky a látky, jež napomáhají rozpadu kamenů.

a) Mezi účinná rozpouštědla můžeme zařadit tekutiny se silnou povrchovou účinností: líh, vodku, čistý petrolej a moč. Například voda má povrchové napětí 72,8 dyn/cm, avšak moč 64 až 69.

Díky této vlastnosti je moč schopna nejen zvlhčovat, ale také pronikat mikroskopickými póry do látky a koloidy postupně rozpouštět. Proto je moč účinné a bezpečné přírodní rozpouštědlo.

Vnitřně je možné užívat různá koření, například pepř, červenou papriku, skořici, hřebíček, zázvor, cibuli nebo česnek. Zesilují spalovací, cirkulační a zřeďovací procesy.

b) Výraznou schopnost pohlcovat a napomáhat rozpadu kamenů mají následující látky: éterické oleje, různé pigmenty a barviva, organické kyseliny a louhy, amara a látky vznikající v samotném organismu.
312 stran, vazba brožovaná, formát: 200x130 mm, vydáno 2010