Zeemě

Společnost / Transformace společnosti / Autoři » Bill McKibben / Klimatické změny / Kolapsy

nedostupné
titul je vyprodaný
Jak přežít na naší nové nehostinné planetě

Bill McKibben - Zeemě "Globální oteplování už není jen hrozba filozofická či budoucí, dokonce už to vůbec není hrozba. Je to realita," konstatuje v úvodu své nejnovější knihy zakladatel mezinárodní iniciativy 350.org Bill McKibben, jehož kniha Konec přírody (1989) byla jednou z prvních varovných prognóz důsledků globální změny klimatu. V situaci, kdy je většina seriózních vědeckých doporučení nadále ignorována či přímo zpochybňována a mezinárodní společenství zatím nebylo schopno na stále hrozivější problém adekvátně zareagovat, představuje McKibbenovo zamyšlení příkladně věcnou analýzu skutečného stavu, v němž se nacházíme, a současně pokus o nalezení způsobu, jak se s reálným stavem věcí vyrovnat.

Autor nenechává čtenáře na pochybách, že masivní proměna podmínek života na Zemi není pouze nevyhnutelná, ale začala již probíhat, byť si to zatím plně neuvědomujeme. I s maximálním nasazením prostředků, jaké má lidská civilizace k dispozici, není podle McKibbena reálné dosáhnout víc než jen částečného zmírnění těchto procesů. Podstatné bude, nalezneme-li společnou vůli k zásadní a dosud marně vyhlížené změně našeho chování; v opačném případě čeká svět, jak jej známe, drastický a nezvratný vývoj s jen obtížně představitelnými ničivými důsledky pro lidstvo jako celek.

"To, co chci o této knize říct, je prosté: přečtěte si ji. Od začátku až do konce. Ať už jste měli v plánu cokoliv jiného, nic důležitějšího neexistuje." (Barbara Kingsolverová)

Obsah:

Úvodem
1. Nový svět
2. Příliv
3. Ústup
4. Zlehka, opatrně, účelně
Poznámky
Poděkování
Rejstřík

258 stran, vazba brožovaná, formát: 200x130 mm, vydáno 2013