Světlo na konci tunelu

Posmrtná existence / Psychologie / Autoři » Elisabeth Kübler-Rossová / Dostupnost: 1-6 dnů

cena:298,-
dostupnost: 1-6 dnů
Úvahy o životě a umírání

Elisabeth Kübler-Rossová - Světlo na konci tunelu Zasvěcený pohled na zásadní otázky lidského života a umírání od jedné z nejvýznamnějších psychiatriček na světě.

Kniha Světlo na konci tunelu vychází z přednášek Elisabeth Kübler-Rossové o žití a umírání a nabízí čtenářům jedinečnou příležitost seznámit se s autorčinými názory, prací i životem.

Deník The New York Times kdysi napsal, že doktorka Kübler-Rossová vyhlásila "válku popírání smrti v Americe". V této knize s otevřeností, soucitem a moudrostí, které nabyla během desítek let cíleného kontaktu s umírajícími, vypráví o své práci s terminálně nemocnými dětmi, svých názorech na prožitky blízké smrti (near-death experiences), vlastních mystických zážitcích a o celé řadě dalších podnětných témat.

Doktorka Kübler-Rossová předává poznání, k němuž ji kontakt s umírajícími lidmi přivedl, a vybízí každého - i toho, kdo je třeba teprve uprostřed své životní pouti -, aby se snažil uvést do pořádku všechny "nedořešené záležitosti" svého života, a dokázal tak jednou s daleko větším klidem, moudrostí a pochopením čelit vlastnímu odchodu z vezdejšího světa.
Knihu Světlo na konci tunelu uzavírá Dopis dítěti s rakovinou, dojemné, ilustracemi doprovázené psaní, které autorka vytvořila pro malého chlapce jménem Dougy, aby mu pomohla v přemýšlení o životě a smrti.

Ohlasy na knihu:

"Vyzdvihla téma smrti z hlubin temnoty a ukázala, jak - a s jakou pokojnou noblesou - se lidský duch dokáže připravit na odchod z tohoto světa." (Time)

"Její texty nabízejí vhled a pochopení, díky nimž mohou všichni, kdo přicházejí do kontaktu s terminálně nemocnými lidmi, udělat více pro to, aby jim pomohli." (Journal of the American Medical Association)

"Způsob, jakým píše, prozařuje každou stránku hřejivým porozuměním, kultivovanou vyzrálostí a citlivostí a naplňuje nás nadějí, že pochopíme onu sílu i ony slabosti, jež lidé ve velmi těžkém období svého života zakoušejí." (American Journal of Psychiatry)

248 stran, vazba brožovaná, formát: 210x150 mm, vydáno 2012