Čirá radost

Křesťanská mystika / Křesťanství / Nakladatelství » Portál / Duchovní cesta / Šťastný život / Anthony de Mello

nedostupné
titul je vyprodaný
Anthony de Mello - Čirá radost Kniha vychází z přednášek Anthony de Mella, které byly nalezeny v jeho pozůstalosti. Text je bezprostřední, odlehčený a humorný, jak jsme tomu zvyklí z většiny jeho knih. Autor se na svých cestách potkává s mnoha příklady šťastných lidí, kteří by z našeho evropského pohledu měli být spíš nešťastní a zarmoucení. A naopak mnozí lidé, kteří mají zdánlivě všechno, si stále stěžují a něco jim chybí. Klíčem k pochopení smyslu života je znovuobjevení jeho krásy a nesmírné hodnoty, které spočívají v umění prožívat každý den i každý okamžik života naplněni Bohem. Jedním z vrcholných příkladů jsou pro de Mella Buddha a Ježíš.

Z úvodu

"Asi před deseti nebo dvanácti lety jsem objevil něco, co mi obrátilo život vzhůru nohama. Úplná revoluce. Stal jsem se novým člověkem. A právě o toto se s vámi rád podělím, takovým zvláštním způsobem. Možná mi řeknete: "Jak to, že jste se to dozvěděl teprve před deseti nebo dvanácti lety? Copak jste nečetl evangelia?" Samozřejmě jsem četl evangelia, ale neviděl jsem to. Bylo to přímo přede mnou, ale já jsem to neviděl.

Později, když už jsem to objevil, jsem to našel ve všech významných náboženských spisech, a byl jsem ohromen! Chci říci, že když jsem o tom četl, nepoznal jsem to. Jako bych neviděl. Velice lituji, že jsem to neobjevil, když jsem byl mladší. Všechno mohlo být úplně jiné.

Jak dlouho bude trvat, než vám to předám? Celý den? budu k vám upřímný: myslím si, že to nezabere více než dvě minuty. Ovšem pochopit to, porozumět tomu, vám možná potrvá dvacet let, patnáct let, deset let, deset minut, jeden den, tři dny, kdo ví. To záleží na vás..."

112 stran, vazba brožovaná, formát: 207x147 mm, vydáno 2012