Stará čínská tajemství

Nakladatelství » Pragma / Sexualita / Taoismus / Čchi-kung / Autoři » Chian Zettnersan / Moudrost staré Číny

nedostupné
titul je vyprodaný
Tao čchi-kung / O hluboké sexuální moudrosti lásky

Chian Zettnersan - Stará čínská tajemství Tato kniha pojednává o hluboké sexuální moudrosti milování jako o jedmon z Osmi nosných pilířů taoismu. Podle tradičního učení jsou stará čínská tajemství týkající se sexu základnou lidského štěstí. Opírají se o základní pilíře staročínských diagnostických, terapeutických a léčivých postupů. V centru knihy stojí "nefritová hůlka" a "nefritová brána", které symbolizují výměnu mužských a ženských energií. Silně vitalizující síla mnoha názorných cvičení čchi-kung je znát již z názvů jako Návrat jara nebo Nebeská voda životní síly.

Mistr Chian Zettnersan má více než třicetileté zkušenosti se staročínskou základní medicínou. Je členem Světové organizace pro akupunkturu v Pekingu a terapeutem čchi-kung.

Předmluva

Taoistická ložnicová umění označují sexualitu za prapůvodní zdroj všeho bytí - sílu, z níž vycházejí všechny jevy života: od nekonečně velké radosti po maximální bolest. Tato sexuální energie, neviditelná a vždy přítomná, proniká naším každodenním životem. Její neomezenou sílu můžeme využít k jeho prodloužení a obohacení.

Přestože byly principy taoistických ložnicových umění formulovány ve staré Číně slovy a symboly poprvé před přibližně šesti tisíci lety, je sexualita podstatně starší než tradovaná lidská civilizace. Transcenduje všechny hranice prostoru a času, rasy a kultury, protože hluboká sexuální moudrost milování je univerzální a trvalá podstata přírody.

Díky taoistickým mudrcům, kteří založili nejstarší a nejtrvalejší civilizaci světa, se rozvíjela hlubší sexuální pravda mezi mužem a ženou. Je víc než životní filozofie. Je to všeobjímající způsob života a jediná možnost, jak prožívat blahodárné působení lásky, spočívá v praktikování sexuálně terapeutických cvičení. Naštěstí nám staří taoističtí mudrcové zanechali množství záznamů o cestě k sexuální dlouhověkosti ve formě staročínských ložnicových tajemství, takzvaných "taoistických polštářových knih".

V naší době plné stresu, kdy roste zdravotní uvědomění a současně stále vzrůstají náklady nemocenských pokladen, se čím dál naléhavěji projevuje potřeba vhodných terapeutických a uzdravujících postupů, které by dlouhodobě zvyšovaly energii a výkon a odstaňovaly poruchy libida a riziko vzniku pohlavních nemocí. Zdraví v sexuální oblasti je v naší společnosti přičítán stále větší význam, takže tento aspekt se setkává s rostoucím zájmem i v západní medicíně a farmacii.

Taoistická tradice osmi staročínských diagnostických, terapeutických a uzdravujících postupů zohledňuje proměnlivou kvalitu a kvantitu vztahu mezi hmotou a energií, tělem a duchem, dýcháním a pohybem, sexualitou a výživou. Tato kniha se soustřeďuje na tři praktické aspekty a opírá se o základní pilíře staročínských diagnostických, terapeutických a uzdravujících postupů, které odjakživa velmi zajímaly muže i ženy na celém světě:

- zdraví na základě dechových a pohybových cvičení čchi-kung
- sexualitu, která používá energetická cvičení čchi-kung k posílení libida
- dlouhověkost díky výživě a rovnováze kyselin a zásad v těle

Všechny tři aspekty jsou navzájem těsně propojeny a společně tvoří základnu šťastného lidského života.

Moje vysvětlení v této knize je založeno především na dlouhodobém vyhodnocování autentických staročínských zdrojů japonských, korejských a čínských mistrů léčivých a bojových umění a profesorů západní i východní medicíny. Chtěl bych ještě upozornit, že sám již přes třicet let provádím všechna cvičení popsaná v této knize a také je vyučuji v naší Německo-čínské akademii čchi-kung a feng-šuej a ve středisku pro léčbu revmatismu v Norimberku. Tato kniha se tedy opírá o mé vlastní zkušenosti nebo zkušenosti pacientů, které jsem učil nebo léčil, a rovněž o vědeckou základnu taoismu, osm staročínských diagnostických, terapeutických a léčivých postupů pro zdraví a dlouhověkost.

Kéž tato kniha přinese čtenářům duchovně-tělesné obohacení a pomůže jim aktivovat zdroj energie, který je nutný k postupu po cestě tao a ke sklízení jeho plodů.

276 stran, vazba paperback, formát: 210x137 mm, vydáno 2004