Detoxikace

Nakladatelství » Triton / Zdraví / Autoři » David Frej / Detoxikace

nedostupné
titul je vyprodaný
David Frej - Detoxikace V této knize najdete detailní informace o očistě a regeneraci organismu. Obsahuje popis přípravy na detoxikaci, její druhy, způsoby provádění a recepty.

Detoxikace znamená pročištění, zbavení těla škodlivých látek. Účelem detoxikace je odstranit odumřelé buňky a tkáně, které se v organismu hromadí. Toxické látky se v těle usazují následkem sedavého způsobu života a konzumace potravin, které často obsahují mnoho živočišných bílkovin, rafinovaných cukrů, barviv, konzervantů apod. Odpadní látky jsou v těle zadržovány a zpomalují regeneraci orgánů.

Ačkoli západní medicína nezná detoxikaci ani nepovažuje složení stravy za důležité z hlediska prevence a léčby, v dávných dobách se detoxikace (půsty, pití šťáv) doporučovala pravidelně, neboť lidé měli větší respekt k tělu a přírodě.

V současné době se zvyšuje počet lidí s civilizačními nemocemi. Rychle roste zejména výskyt srdečně-cévních chorob, alergií, rakoviny i psychických onemocnění. Stále hektičtější životní styl, špatná životospráva a škodliviny v ovzduší a potravinách poškozují orgány a tkáně. Pravidelná očista - nejen tělesná, ale také duševní - je potřebnější než kdykoli dříve. Praktické informace z této příručky vám pomohou prožít zdravý a dlouhý život.
Ukázka:

Jak se projevuje přítomnost toxinů?

První známkou přítomnosti toxinů je únava. Ta vzniká, když se orgány snaží zpracovat nestrávenou potravu a toxiny. Dalšími příznaky usazených toxinů jsou: afty, apatie, bolest těla (zejména po cestování nebo těžkém jídle), bolesti hlavy, deprese, horečky, vyrážky a ekzémy, nadváha, nadýmání, neuspokojivý pocit po stolici, ospalost, výskyt plísní a kvasinek, podrážděnost, povlak na jazyku, snížená chuť k jídlu, střevní záněty, dráždivý tračník, svalová slabost, špatné trávení, tužší a sladké sliny či sladká chuť v ústech, úzkost a strach, vyčerpání, zácpa, zápach z úst, zapáchající stolice a moč, ztuhlé svaly, žlučové kameny.

Jaké detoxikace existují?

Detoxikace může být krátkodobá a dlouhodobá: 1. mini-detoxikace s půl až jednodenním pročištěním, 2. dvou až třídenní detoxikace, 3. speciální jedno až čtyřtýdenní detoxikace (například podlé ájurvédské medicíny) - musí se provádět pod odborným dohledem, 4. dlouhodobá detoxikace typu Breussovy diety (42denní půst) - toto pročištění nelze obecně doporučit, pouze v individuálních případech po odborné konzultaci, 5. dlouhodobý vodový půst (rovněž nelze doporučit bez odborného dohledu), 6. dlouhodobá detoxikace předpokládající zdravou stravu a vyrovnaný příjem živin a tekutin

Kdy je detoxikace vhodná?

Detoxikace se doporučuje u zdravých lidí pro navození rovnováhy, k odstranění toxinů a omlazení organismu. Platí, že prevence je vždy lepší než léčba. Používá se pro zvýšení potence a plodnosti, a zejména při různých chronických onemocněních a jejich léčbě (chronická horečka, záněty, revmatizmus, dna, bolesti zad, hemeroidy, nemoci srdce, anorexie, gynekologické poruchy, cukrovka, onemocnění jater, ledvin a prostaty, močové a žlučníkové kameny, atd.). Detoxikace také pomáhá při překonávání závislostí. Při závislosti na některých drogách (například alkohol, kokain, nikotin a kofein) může detoxikace výrazně zkrátit často prodloužený čas výskytu abstinenčních příznaků, které brání mnoha lidem zbavit se závislosti. Většina lidí je překvapena, jak jednoduché je přestat s pomocí detoxikace kouřit či pít alkohol ve větším množství.

Projevy úspěšné detoxikace

Pročištění je spojeno s omlazením celého organismu. Úspěšnost dobře provedené detoxikace lze pociťovat mnoho měsíců poté. K projevům úspěšné detoxikace patří: pocit energie, harmonický metabolismus, snížení váhy, zmírnění stresu, vyloučení většiny toxinů, vyčištění a posílení činnosti ledvin a jater, zlepšení trávení a poruch zažívacího systému (zánět jícnu, pálení žáhy, zánět žaludku, zánět tlustého střeva, zácpa, nadýmání), očista střev, posílení srdce a cév, regulace hladiny krevního cukru, úprava menstruačního cyklu, zvýšení sebevědomí a pročištění mysli, hlubší a klidnější spánek, odstranění únavy, zmenšení bolesti v zádech, odstranění městnání v lymfatickém oběhu, zlepšení zraku, omlazení pokožky, zmírnění či odstranění celulitidy, stimulace hormonů zvyšujících imunitu.
128 stran, vazba vázaná, formát: 140x115 mm, vydáno 2010