Cesta do Agarthy

Beletrie / Nakladatelství » Eugenika / Autoři » Lobsang Rampa / Tibet / Dostupnost: 1-6 dnů

cena:258,-
dostupnost: 1-6 dnů
Lobsang Rampa - Cesta do Agarthy Lobsang Rampa je u nás známý hlavně prostřednictvím knih o okultních tajemstvích tibetského buddhismu. V této knize popisuje, jak se dostal do nitra naší zeměkoule, provázen duchovním mistrem. V podzemí se setkali s mnoha podivnými bytostmi a zažili spoustu zvláštních příhod. Cílem jejich putování byla nádherná podzemní krajina Agartha, jejímž hlavním městem je bájná Šambhala. Toto neuvěřitelné dobrodružství je zároveň metaforou duchovní cesty a vývoje člověka. V dalších částech knihy autor popisuje, jak se duch Tibeťana Lobsanga Rampy dostal do těla Angličana, který chtěl spáchat sebevraždu, a poté píše o těchto tématech: duchovní svět, aura, astrální cestování, jak rozvinout své paranormální schopnosti, smrt a posmrtný život, astrální svět, UFO, budoucí vývoj Země, duchovní zákony, práce s kyvadlem, vyšší Já.
Úvod

V jisté části mého života, když jsem byl ještě velmi mladý, jsem si představoval všechny ty úžasné věci v celém vesmíru a záhady skryté v jeho nadpozemských hlubinách. Přemýšlel jsem nad tím, jestli vůbec někdy dostanu šanci prožít něco fantastického a odlišného od prozaického světa mého dětství. Teď, po desetiletích zkušeností, se mohu na svůj život podívat s odstupem od těch tak vzdálených dětských dnů a znovu se podivit, jaké báječné věci ještě čekají na to, aby mou duši odnesly časem i prostorem a odhalily mi nekonečná tajemství stvoření.

Je toho tolik, co se nikdy nedozvím. Možná je naším věčným osudem pídit se po nepoznatelném a snažit se získat vědění, jež je ve své naprosté nekonečnosti nedosažitelné. Malinká zrnka informací, která se nám podaří uchopit, jsou jen nepatrnou částečkou na pláži, jež se rozkládá do nekonečna, svou obrovskou nesmírností nás přivádí k šílenství, a přece nás neodolatelně láká svým nezměrným bohatstvím.

Mí učitelé mi ukázali velkolepé divy naší planety i šokující nádheru nebeských těles (viz kniha My Visit to Venus, Cesta na Venuši). Ani jsem nesnil o tom, že poté, co se mé prosté duši v minulosti dostalo takových výsad, mi bude znovu nabídnuto cestovat s mými průvodci a vydat se tam, kam zamíří všichni vznešení mistři ze Země. Že se vydám na cestu, jež mne přivede do prastarých a neznámých světů pod našima nohama, a ještě dál, do skvělé Agarthy.

Od mé cesty ze Země ve vesmírných lodích, jež tisk nazývá létající talíře, uběhlo už mnoho měsíců. Můj průvodce mi řekl, že moje tělo se musí „znovu aklimatizovat“ na pozemské prostředí, než se budu moci vydat na další dočasný pobyt jinde. Neměl jsem vůbec představu, co tím záhadným prohlášením myslel – a tak jsem si mohl jen představovat, co mě čeká.

Abychom porozuměli spletitým souvislostem naší reality, je třeba mít na paměti, že jsme všichni stvoření Ducha. Jsme jako elektrické náboje obdařené inteligencí. Život sestává z rychle vibrující hmoty, která produkuje elektrický náboj, a elektřina je životem hmoty. Naše těla jsou nabita energií, jež souzní s naší úrovní existence. Pokud chceme fyzicky cestovat do jiných světů a realit, musíme umět změnit elektrickou rezonanci našich těl tak, aby souhlasila s rezonancí místa, kam chceme cestovat. Když se pak vrátíme do našeho času a prostoru, naše energie se musí před dalšími výpravami ustálit. (...)
Obsah

Kdo vlastně byl T. Lobsang Rampa?

Část první: Cesta do Agarthy
Úvod
Vítá mne podivná kosmická loď
Starý přítel
Tajné jeskyně
Podivný sen
Prastarý letoun bohů
Nejkrásnější světlo
Záblesk nebe a pekla
Dobří lidé
Děsivý příběh
Svatá Agartha
Poselství pro lidstvo
Rozloučení s Agarthou

Část druhá: Jak to bylo
Co je to transmigrace
Kočky a jejich předkové
Transmigrace do těla Angličana
Je ze mne nový člověk

Část třetí: Vaše věčné Já
Mozek a Vyšší Já
Naučte se používat astrální tělo

Část čtvrtá:
Co se skrývá za jednou desetinou
Proces smrti
Jak to vypadá v astrálních světech
Pohled do budoucnosti
Co je to UFO?
Zvířata v astrálním světě

Část pátá: Světlo svíčky
Základní pravdy a pravidla
Škola života
Zaměřování myšlenek
Využití kyvadla při zaměřování myšlenek
Vyhledávací kyvadlo
Vyšší Já a podvědomí
Rozvoj latentních okultních schopností
Jaký to má všechno smysl?

Poznámky
208 stran, vazba brožovaná, formát: 200x130 mm, vydáno 2011