Průvodce vegetariána (začínajícího)

Kuchařky / Zdravá výživa / Autoři » Brenda Davisová / Autoři » Vesanto Melinová / Vegetariánství

nedostupné
titul je vyprodaný
Kompletní průvodce zdravou vegetariánskou stravou / pro různé věkové skupiny - prevence onemocnění - recepty

Brenda Davisová, Vesanto Melinová - Průvodce vegetariána (začínajícího) Průvodce (začínajícího) vegetariána nabízí zdravou a ekologickou variantu ke standardní stravě. Jedná se o praktický návod, o který se můžete opřít při výběru potravin a plánování stravy, která přispívá k optimálnímu zdraví.

V tomto aktualizovaném vydání najdete nejnovější poznatky a informace o bílkovinách, vápníku, železe, nebezpečných tucích, vitamínech (včetně informací o vitamínu B12), zdravých fytochemikáliích, a naučíte se, jak přijímat dostatek živin z vyvážené vegetariánské stravy.

Dozvíte se více o zelenině a ovoci, obilovinách, luštěninách, semenech a ořeších. Při sestavování a plánování stravy vám bude pomáhat vegetariánská pyramida. Některá období v životě člověka (těhotenství, kojení, seniorský věk nebo péče o malé děti či dospívající) vyžadují více pozornosti a kladou větší důraz na zdravou stravu a dostatečný příjem živin. Tato kniha přináší informace, které potřebujete, abyste zvládli uspokojit vysoké nároky na výživu.

Naučíte se, jak je možné úspěšně zhubnout a udržet si zdravou tělesnou hmotnost. "Vegetariánská diplomacie" vám zvýší sebedůvěru a vy tak zvládnete každou situaci, kde bude jídlo středem dění.

Vyzkoušejte 50 nových velmi chutných receptů, včetně receptů od renomovaných šéfkuchařů Josepha Foresta, Rona Pickarského, Joanne Stepaniakové a Yvese Potvina.

Ohlasy na knihu:

"Průvodce (začínajícího) vegetariána je největší automapou ke zdravému životu. Přečtení této knihy může být nejdůležitější věcí, kterou uděláte pro sebe a budoucí generace." (Howard F. Lyman, autor knihy Šílený kovboj)

"Vegetariánský způsob života prospívá lidskému zdraví, šetří životní prostředí a chrání zvířata, spoluobyvatele naší planety. V České republice zatím není tato pravda v širším měřítku akceptována, především kvůli nedostatku kvalitních a vyčerpávajících informací o vegetariánské výživě. Je skvělé, že máme tuto knihu od zkušených autorek, mezinárodně uznávaných dietoložek Vesanto Melinové a Brendy Davisové, k dispozici také v českém jazyce. Výstižným způsobem jsou v ní shrnuty všechny dosavadní odborné poznatky o vegetariánské výživě. Kniha je určena začínajícím vegetariánům, aby zvládli zdravý přechod k vegetariánské stravě, dlouholetým vegetariánům, aby mohli doladit svoji stravu, a také odborníkům na výživu, aby prohloubili své znalosti a byli schopni o vegetariánské stravě správně informovat. Velkým kladem této publikace je výborné skloubení teoretických informací a praktických návodů." (MUDr. Zbyněk Luňáček)

444 stran, vazba brožovaná, formát: 220x170 mm, vydáno 2009