Nikola Tesla a jeho tajné vynálezy

Fenomén Nikola Tesla / Autoři » David Childress / Na pomezí vědy / Dostupnost: 1-6 dnů

cena:179,-
dostupnost: 1-6 dnů
David Childress - Nikola Tesla a jeho tajné vynálezy Gaussova křivka rozdělení inteligence mezi lidstvo je neúprosná. Většina z nás spadá do šedivého průměru kolem hodnoty IQ 100. Jen občas se narodí výjimečně nadaný jedinec, který předběhne svou dobu o roky, desetiletí, století. Nikola Tesla kdysi předběhl svou dobu natolik, že je pro nás dosud v nedohlednu. A co je důležité, ze všech osobností světové vědy právě on nejvíce ovlivnil science fiction a náš dnešní styl života vůbec.

Tato kniha uvádí čtenáře do světa tohoto geniálního a tajemného vynálezce, jehož význam je plně doceňován až v poslední době.

Páteř knihy tvoří podivuhodný Teslův traktát "Problematika zvyšování energie lidstva", který byl napsán v roce 1900. Z tohoto spisu se dozvíme více o Teslově pohledu na duchovní pouť člověka a celého lidstva. Vynálezce se podrobně rozepisuje o tom, co člověka na jeho cestě sráží a co ho naopak žene vpřed. Tento cenný dokument obsahuje i řadu vědeckotechnických prognóz a zaobírá se způsoby získávání energie, která je v přírodě volně k dispozici.

Další část knihy tvoří zasvěcené články, většinou publikované při příležitosti stého výročí Teslových pokusů s dálkovým přenosem energie v Colorado Springs. Jedná se o problematiku možnosti bezdrátového přenosu elektrické energie, Teslův elektromobil jezdící na elektřinu získávanou z atmosféry, Teslův ztracený vynález přijímače volné energie z atmosféry, Teslovy paprsky smrti a o další laserové a částicové zbraně.

Teslovy vynálezy měly dalekosáhlé praktické dopady v mnoha oblastech lidského života. Nepřekvapuje tedy zájem mnohých zpravodajských služeb. Stručný výtah z tajných dokumentů FBI o Nikolu Teslevi tvoří závěr této knihy.

"Věda je jen perverzí, pokud jejím nejvyšším cílem není lepší lidstvo." (Nikola Tesla)

Obsah:

John Curtis: Nikola Tesla - génius a humanista
Vuko Ibrahimovič: Krátká historie Nikoly Tesly
Nikola Tesla: Problematika zvyšování energie lidstva...
Toby Grotz: Bezdrátový přenos elektrické energie - rezonující planeta Země
Arthur Abrom: Teslův elektrický automobil - zapomenutý skvost
Jacob Liphmar: Ztracený vynález Nikoly Tesly - přijímač volné energie
Marie J. Seifer: Teslovy laserové zbraně a paprsky smrti
Marie J. Seifer: Tajná historie bezdrátové komunikace
Dokumenty FBI o Nikolu Teslovi

190 stran, vazba brožovaná, formát: 200x130 mm, vydáno 2012