Zázračná moc vody

Nakladatelství » Pragma / Zdraví / Na pomezí vědy / Voda / Masaru Emoto

nedostupné
titul je vyprodaný
Masaru Emoto - Zázračná moc vody Zázračná moc vody se zabývá vodou ze všech různých pohledů. Popisuje její vlastnosti nejen z vědeckého pohledu, ale zabývá se i kouzlem překrásných sněhových vloček a léčivými účinky vody na lidské zdraví. Kniha čtenáře nakonec provede posvátnými místy, které se k vodě vážou.

Kniha obsahuje příspěvky od předních vědců, jako je William A. Tiller, který se objevil ve filmu Co sakra vůbec víme!?, a od duchovních učitelů, jako jsou Doreen Virtue, William Bloom a další.
Ohlasy na knihu

'"Emotovo přispění k výzkumu spirituálního povědomí je jasně mistrovské."
(Caroline Myssová)

"Výzkum a výsledky práce Dr. Masaru Emota zaujaly a ovlivnily mnoho lidí po celém světě... Osobně si myslím, že kniha Zázračná moc vody je jeho prozatím nejlepší prací. Pokud se například chcete dozvědět více o mýtech a vodě (jako jsou léčivé síly vody ve městě Lurdy), stačí si přečíst danou kapitolu knihy. Také můžete objevit to, co vědci říkají o struktuře vody. Já osobně jsem přímo přešla na informace o zdraví. Kapitoly knihy se hlouběji zabývají otázkami vody a její léčivou silou." (Louise Hay)
Z úvodu

Proč nás voda tak fascinuje? Od dávných dob je považována za symbol duše a za prima materia, prvotní látku ve vesmíru. Život vznikl z moře, lidský plod je obklopen a chráněn plodovou vodou a naše tělo se skládá nejméně ze 70% vody - s příklady bych mohl pokračovat donekonečna.

Voda jako hmotná látka má vlastnosti, které zajišťují, že je život na Zemi vůbec možný. V hodinách fyziky jsme se všichni učili o jejích anomáliích. Například to, že zmrzlá voda je lehčí než v tekutém stavu. Bez této vlastnosti by řeky v zimě zamrzly úplně od hladiny až po dno, ale protože se na povrchu vody tvoří lehčí a ochranná vrstva ledu, živočichové mohou pod ledem přežít.

Vodá má také schopnost se vznášet. Dokáže téct proti gravitaci, jako v případě artéských pramenů a studní. Léčivá síla vody, pro vnější i vnitřní užití, je známa už po generace.

Ve své knize Voda zná odpověď jsem popsal neuvěřitelnou cestu jedné kapky vody. Rád bych se k této cestě ještě jednou vrátil, ale z jiného pohledu - ve vztahu k lidskému životu.

Reinkarnace je nedílnou součástí buddhismu a šintoismu, dvou náboženství, která významně ovlivnila naše myšlení v Japonsku. Tato myšlenka cyklického, spirálovitého vývoje odpovídá cestě kapky vody. Kapka může svou cestu započít jako voda, pak se vypařit a změnit své skupenství. Je stále vodou, ale přeci je jiná. Obsahuje ale tu samou myšlenku, tu samou informaci. Dokonce to platí, i když voda zmrzne.

Řekl bych, že proces vypařování odpovídá lidskému umírání. My také měníme svůj tvar, svou formu. Tělo se rozkládá, ale informace, které naše duše získala, jsou zachovány. Pak se duše vydává na svou vlastní cestu. Vyvíjí se a zraje do doby, než je čas se na Zemi opět zrodit - tak jako kapka vody, stoupá jako pára, pada zpět na Zem jako dešťová kapka z mraku, vpíjí se do půdy a po dlouhé době (100 až 1000 let) se opět objevuje na povrchu půdy jako artéský pramen.

Nevíme přesně, jakými procesy kapka vody v zemi prochází, než ji nakonec udivující síla levitace zdvihne o stovky metrů vzhůru. Víme ale, že artéské prameny mají ohromnou léčivou sílu.
Obsah

Předmluva od Louis Hay
Úvod

ČÁST I: VĚDECKÉ PERSPEKTIVY

Úvod do Části I
KAPITOLA 1 - Psychoenergetická věda: Rozšíření dnešní vědy zahrnující i lidské vědomí (William A. Tiller, Ph.D.)
KAPITOLA 2 - Struktura kapalné vody: Její význam v homeopatii, ultrazředěných roztocích a s vtisknutou informací (Rustum Roy)
KAPITOLA 3 - Voda: Její klinické a vědecké hlubiny (Cyril W. Smith)
KAPITOLA 4 - Voda: Zázrak přírody mimo vědecké vysvětlení (Dolly Knightová a Jonatan Stromberg)
KAPITOLA 5 - Sněhová vločka je šestihran (Maximilian Glas)

ČÁST II: Z POHLEDU ZDRAVÍ A LÉČBY

Úvod do Části II
KAPITOLA 6 - Voda pro zdraví (Petra Brachtová, M.D.)
KAPITOLA 7 - Voda: Propojení vědy a ducha (Dr. Darren R. Weisman)
KAPITOLA 8 - Hledání vody pomocí proutkaření (Sig Lonegren)
KAPITOLA 9 - Naslouchání vodě (Miranda Alcottová)
KAPITOLA 10 - Vody života (Carrie Jostová)

ČÁST III: SPIRITUÁLNÍ A MYTOLOGICKÝ POHLED

Úvod do Části III
KAPITOLA 11 - Voda v křesťanství (Alan Walker)
KAPITOLA 12 - Mikvah: Brána k čistotě (Rivkah Slonimová)
KAPITOLA 13 - Světové vody (Starhawk)
KAPITOLA 14 - Duch vody ve světě šamanismu (José Luis Stevens, Ph.D.)
KAPITOLA 15 - Vodní tradice a rituály ve světě mytologie (Terri Windlingová)
KAPITOLA 16 - Lurdy a další léčivé studně a prameny spojené s bohyněmi a světicemi (Doreen Virtue, Ph.D.)
KAPITOLA 17 - Studnice grálu, Glastonbury (William Bloom, Ph.D.)
KAPITOLA 18 - Snový blázen v Bath (Richard Beaumont)
KAPITOLA 19 - Matka Ganga, posvátná indická řeka (Elizabeth Putticková, Ph.D.)
KAPITOLA 20 - Voda, Měsíc a zvuk planet (Sayama)
KAPITOLA 21 - Rituály pro oslavu posvátného daru vody (Maril Crabtreeová)

O autorovi
O spoluautorech
277 stran, vazba brožovaná, formát: 230x150 mm, vydáno 2008