Diagnostika karmy 6

Karma / Zdraví / Autoři » S. N. Lazarev / Šťastný život / Dostupnost: 1-6 dnů

cena:269,-
dostupnost: 1-6 dnů
Stupně k božskému

S. N. Lazarev - Diagnostika karmy 6 Další rozbory případů autorových pacientů potvrzují, že příčiny současných obtíží spočívají mnohdy v našich postojích ke světu.

Ukázka:

Když jsem v roce 1997 dokončil čtvrtou knihu, byl jsem přesvědčen, že proces popisu lidských hodnot je dovršen. Nakolik se orientuji ve všem, co je nazýváno lidským štěstím, natolik snadněji mohu určit, co jsem začal zbožňovat, na čem jsem závislý, a poté se závislosti zbavit. Má klasifikace byla zcela dokončena. To znamená, že další připoutanosti již nebudou. Znamená to, že je možné vyléčit sebe i své děti, tj. že karmické zkoumání jsem mohl ukončit. Na to, aby se mohl každý pacient uzdravit, je potřeba jen podrobněji zkoumat, co pacientovi brání zbavit se nějaké závislosti, a najít účinnější prostředek vlivu na změnu charakteru.

Teorie byla dokončena, zbývala praxe. Nějak jsem trochu ochladl k celému tomuto tématu. Za prvé, vše bylo již jasné, za druhé, nikdy jsem si nemyslel, že proces myšlení může vyvolávat nechuť a fyzickou bolest. Chtěl jsem cítit, opět se vrátit k malířství. Potom jsem se chtěl zabývat problémem stárnutí.

Za ta léta má práce na sobě změnila mnohé v mém charakteru a zdraví. Ale k žádnému omlazení přitom nedošlo, spíše naopak. Čím více jsem se soustřeďoval na myšlenky, na chápání a zobecnění, tím bolestivě jsem prožíval jakýkoliv stres a tím aktivněji se zapojovaly procesy stárnutí. Rozhodl jsem se opustit zkoumání a léčení a zcela se věnovat sobě, protože dříve jsem na to neměl čas. Celý řetězec lidských hodnot byl soustředěn na několik článků. První článek - to jsou hodnoty materiálního rázu. Tam je vše jasné. Potom následovaly vrstvy duchovních hodnot. Všechny duchovní hodnoty se rozdělovaly jakoby na dvě větve. Jedna vrstva - to jsou vztahy. Závislost na nich způsobovala žárlivost. Z druhé strany byly schopnost a intelekt. Závislost na nich způsobovala pýchu. Jeden pacient přicházel se zřetelně vyjádřenou závislostí na duchovní úrovni a to se týkalo tématu vztahů. Vysvětloval jsem mu, jak se zbavit této závislosti. Prostě je potřeba si najít jiný opěrný bod. Moderní psychologie vyzývá člověka, aby rozvíjel své zájmy. Pak krach v jedné oblasti není snášen tak bolestivě a člověk přenáší své zájmy do jiné oblasti.

266 stran, vazba brožovaná, formát: 200x130 mm, vydáno 2011